Metro i stracone euro.

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Postprzez siema » Pn paź 10, 2005 6:16 pm

siema tylko jest mały problem Co zrobisz z ruchem na ...
no tak, w sumie muszę przyznać rację :roll: nawet MeWa już mi to wcześniej mówił ale widać byłem zbyt uparty żeby to przyjąć :oops:
Ludzie którzy tam zamieszkają może prominentni na pewno nie będą chcieli pod swoimi oknami mieć ruchu ...
Jest kilka takich przykładów z zagranicy i rzeczywiście dziwny to pomysł, ale gdyby się nie sprawdzał to nikt by takich apartamentowców nie budował. Poza tym w takim budynku pewnie nawet okna się nie otwierają - klimatyzacja :P
siema
Znawca
Znawca

Postprzez xxl » Wt paź 11, 2005 9:10 am

Raczej nikt nie chce budować apartamentowców w samym centrum ruchliwego miasta tam gdzie jest hałas spaliny kurz
Siema klima nie załatwi wszystkiego Mimo szczelnych okien hałas będzie dokuczliwy poza tym dzieci na pewno nie będą chciały siedzieć cały czas w domu a spacery czy zabawa blisko takiej arterii nie należy do przyjemnosci
Jestem prawie pewien że plany przebudowy i zminimalizowania ruchu na Marszałkowskiej są z tym związane
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez Odys » Wt paź 11, 2005 3:57 pm

Mnie się również podobnie wydaje. Cały pic ze zmniejszeniem ruchu to coś żeby łatwiej przeforsować ustawienie apartamentowców.
A co do apartamentowców to przychodzi moda na apartamenty w centrach miast. Wszędzie blisko a z powiedzmy 35 piętra masz widok na całą Wawę.
Podobno takie apartamenty na dachach są strasznie drogie i o pokaźnych metrażach. A na wysokości 35 piętra masz świeże powietrze bo jesteś nad smogiem.
Poza tym doliczając pogoń za apartamentem przy metrze można łatwo przeanalizować czemu tam tak chcą budować :eee:

Nie rozumiem tylko czemu władze miasta tak bardzo chcą zasłonić PKiN, Jak by nie było to jeden z czołowych budynków w Wawie. A to że jest postkomunistyczny to już kwestja historii.
Ogólnie spora część mieszkańców Wawy czuje do niego sentyment, a nawet stawia jego styl architektoniczny ponad niektórymi "współczesnymi" budynkami (Hilton,czy "Żyletkownia", albo ten paskudny granatowo - łososiowy przy Jana Pawła II) które tak są rozgłaśniane jakością projektu a tak serio to obleśne<choć nowe> i nic nie wnoszone kawałki betonu). Oczywiście jak to mówią co Komuny to złe, tak samo ocenia się serię '81 (przynajmniej laicy tej dziedziny)]
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez WSW » Wt paź 11, 2005 6:13 pm

"Nie rozumiem tylko czemu władze miasta tak bardzo chcą zasłonić PKiN, Jak by nie było to jeden z czołowych budynków w Wawie. A to że jest postkomunistyczny to już kwestja historii."

Powiedz to tym, ktorzy chca go zaslonic ;]
Problem z palacem polega na tym, ze ten jeden budynek w centrum jest tak niesamowicie odlegly od miasta. PKiN i jego otoczenie zajmuje ogromna przestrzen zupelnie niepotrzenie. O ile nie ma szans na zburzenie kongresowej, o tyle bez problemu mozna przywrocic zabudowe polnocnej stronie al. Jerozolimskich i zachodniej Marszalkowskiej.
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez xxl » Wt paź 11, 2005 7:00 pm

Przecież to właśnie pan miłosciwie panujący Prezydent Warszawy na samym początku swojej kadencji postanowił rozebrać PKiN Kiedy to mu się nie udało bo większosć radnych mieszkańców było przeciw zaczęto sukcesywnie zasłaniać widok na Pałac Teraz przyszła kolej na otoczenie PKIN czyli PL Defilad który ma być kompletnie zabudowany
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez siema » Wt paź 11, 2005 7:04 pm

xxl napisał(a):Raczej nikt nie chce budować apartamentowców w samym centrum ruchliwego miasta tam gdzie jest hałas spaliny kurz
Siema klima nie załatwi wszystkiego Mimo szczelnych okien hałas będzie dokuczliwy poza tym dzieci na pewno nie będą chciały siedzieć cały czas w domu a spacery czy zabawa blisko takiej arterii nie należy do przyjemnosci
Jestem prawie pewien że plany przebudowy i zminimalizowania ruchu na Marszałkowskiej są z tym związane
Jednak argument o tym że 'gdyby się nie opłacało to by nie budowali' wydaje mi się silniejszy. Poza tym zastanów się, to są niebotycznie drogie mieszkania. To jest inna klasa ludzi, w budynku jest wszystko więc nie musisz wychodzić na zewnątrz, poza tym jak dobrze Odys powiedział, z wyższych pięter masz panoramę i to wystarcza np. jakiejś nadzianej panience z Nowego Yorku która stwierdziła że kupi sobie apartament w centrum Warszawy bo to teraz modne. Ja bym się nie doszukiwał związku w obydwu sprawach, nie ma co tak szukać spisku we wszystkim.

@Odys. Należy zabudować choć częściowo PKiN, bo po prostu plac Defilad jest ogromną dziurą w samym centrum, co sprawia że wszędzie jest daleko, jak WSW powiedział. Nie martw się on nie zniknie całkowicie, z tego co pamiętam ostatnie plany zagospodarowania tego rejonu przewidują zabudowę nie sięgającą mu powyżej 'pasa'.
siema
Znawca
Znawca

Postprzez xxl » Wt paź 11, 2005 8:26 pm

Podejrzewam że macie rację Nie dziwię się że nastała moda na budowanie apartamentowców w centrum Wszędzie blisko idealny dojazd metrem aby pojechac na wycieczkę do lasu dostępne po zjechaniu windą
A jak jeszcze Marszałkowską będzie cichą spokojną uliczką tylko z małym lokalnym ruchem to pełnia szczęscia

A co do Pl Defilad Wolałbym zamiast mieszkań dla nadzianych bonzów aby powstał tam park w samym centrum w którym można posiedzieć napić się kawy po prostu odpocząć
Wiem że to nie przejdzie bo z tego nie będzie kasy
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez siema » Śr paź 12, 2005 6:54 pm

xxl napisał(a):A co do Pl Defilad Wolałbym zamiast mieszkań dla nadzianych bonzów aby powstał tam park w samym centrum w którym można posiedzieć napić się kawy po prostu odpocząć
Wiem że to nie przejdzie bo z tego nie będzie kasy
Ach, ale to by było piękne, walić już niezabudowany teren. To byłoby lepsze - duużo zieleni, kawiarenki, dobrze zagospodarowana przestrzeń, marzenia...
siema
Znawca
Znawca

Postprzez fork » Cz paź 13, 2005 6:40 am

siema napisał(a): Ach, ale to by było piękne, walić już niezabudowany teren. To byłoby lepsze - duużo zieleni, kawiarenki, dobrze zagospodarowana przestrzeń, marzenia...

sciętej głowy ....

mysle ze xxl ma tu 100% racji piszac o tym ze "nadziani bonzowie" nigdy nie wypuszczą takiej gratki ze swoich tlustych chciwych łapek :)
fork
Obserwator
Obserwator

Postprzez Odys » Pt paź 14, 2005 1:13 pm

Problem z palacem polega na tym, ze ten jeden budynek w centrum jest tak niesamowicie odlegly od miasta. PKiN i jego otoczenie zajmuje ogromna przestrzen zupelnie niepotrzenie.

W tym wypadku mogę polemizować. To właśnie przestrzenie w Warszawie podobają mi się najbardziej.
W miarę luźna zabudowa centrum działa poniekąd relaksująco zamiast wpędzać człowieka w stan klaustrofobii.
Właśnie za gęstą zabudowę nielubię miast typu Łódź czy Kraków.

Poza tym śmiem stwierdzić że np w Moskwie są ulice dużo szersze a zabudowa jest planowana tak żeby powstawały przestrzenie, parki i place.
To jest moim zdaniem dużo lepsze rozwiązanie niż zagęszczenie centrum do niesamowitej skali.
Plac Defilad jest naprawdę jednym z lepszych rozwiązań które są w mieście. Jeśli chodzi o stwierdzenie że "wszędzie daleko" to raczej zabudowanie tej przestrzeni nie zmieni tego faktu. Powiem nawet że będzie jeszcze dalej bo przeciętny przechodzień będzie musiał chodzić wzdłuż ulic a nie przez wolną przestrzeń.
Potwierdzam natomiast opinię iż powinien tam być duży park w centrum miasta. Ludzie mieszkający już w centrum mają ciasno i potrzebują takich miejsc. Nie rozumiem stwierdzeń "na zachodzie jest tak i tak ma być u nas"... często zupełnie laickich (przykład zza oceanu gdzie parki w centrum są nieodłączną częścią krajobrazu a przyu tym pewnymi centrami kultury i rekreacji<np gra w szachy>).
Nie można w pogoni za światem zachodnim sprowadzać samych wypaczeń do miasta. Inaczej za 10 lat nie będzie dało się w nim mieszkać...
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez xxl » Pt paź 14, 2005 2:35 pm

Właśnie dokładnie o to chodzi Dzięki takim przestrzeniom jak Pl Defilad człowiek nie dostaje klaustrofobii W samym centrum miasta jest miejsce z zielenią gdzie można usiąśc odpocząc Zabudowanie tego terenu kolejnymi budynkami jest jak dla mnie chorym pomysłem \
Ale najważniejsza jest kasa i ona niestety rządzi
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » So paź 15, 2005 11:10 pm

siema napisał(a):
siema tylko jest mały problem Co zrobisz z ruchem na ...
no tak, w sumie muszę przyznać rację :roll: nawet MeWa już mi to wcześniej mówił ale widać byłem zbyt uparty żeby to przyjąć :oops:
skoro już podobają Ci się przykłady z zagranicy, to zobacz jakie drogi mają - obwodnice, bezkolizyjne skrzyżowania itp., jak funkcjonuje transport publiczny, co mają do zaoferowania... Zresztą tutaj masz trzy dworce pod ziemią i jedną stację metra podziemną!

Plac Defilad jest naprawdę jednym z lepszych rozwiązań które są w mieście.
niestety zaniedbany - hale MarcPolu, KDT-u, parking samochodowy :/
naprawdę świetne tereny do zagospodarowania znajdują się nad dworcem WKD - szkoda tylko, że tam PKP nie może dojść co i jak z terenem :/ tamten parking okropnie wygląda, a taki potencjał mógłby mieć ten teren
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez polsmol » Wt lis 15, 2005 2:06 am

Jak tak dalej pójdzie to się okaże, że krótsze dni w zimie to też wina Kaczyńskiego. :brawo:
Dofinansowanie ostatniego odcinaka metra uwalono z powodów politycznych a nie merytorycznych. Oficjalny powód był ataki, że Warszawa by za dużo pieniędzy chciała.
Poza tym Warszawę stać na to żeby zbudować ten odcinek bez pomocy z UE, bo w końcu owe wparcie ma charakter zwrotu kosztów. Tak, więc nie ma, co dramatyzować. Martwił bym się raczej o przedłużenie się przetargów dzięki naszemu wspaniałemu prawu zamówień publicznych.
polsmol
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez polsmol » Wt lis 15, 2005 2:19 am

W kwestii Placu defilad. Jeśli mamcie na myśli tę broszurkę, którą reklamowała Julia Pitera to ją czytałem i nie przypominam sobie takiego wynalazku jak zamknięcie przejść podziemnych. To raczej jakaś pomyła. Broszurka traktuje o zabudowie placu defilad (i paru innych miejsc) a nie o modyfikacji ulic. A jeśli w ogóle takie coś powstanie to dopiero wtedy, kiedy będą w Warszawie porządne obwodnice miejskie.

Co do samej zabudowy to mi się ten projekt bardzo podoba, ale to oczywiście rzecz gustu. Po prostu nie lubię tej wielkiej dziury w środku miasta. Jest tam nie przytulnie i nawet park tego nie zmieni. Kloca chętnie bym zburzył, ale jak nie dają to trudno. Można by zamiast tego przenieść tam siedzibę prezydenta i rady miasta a nazwę zmienić po prostu na ratusz. To by zupełnie zmieniło postrzeganie tej budowali a tradycyjny zegar ratuszowy już jest ;-)
polsmol
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez xxl » Wt lis 15, 2005 11:19 am

Akurat musimy się wzorować na innych Dzięki tej dziurze w centrum miasta parku samo centrum nie przypomina betonowej pustyni Setki budynków przedzielone siatką ulic Nie chcę aby coś takiego wprowadzono w Warszawie Co do zburzenia pałacu Kultury to nie mam takiej obsesji
xxl
Znawca
Znawca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O metrze