Metro i stracone euro.

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Metro i stracone euro.

Postprzez WSW » Pt paź 07, 2005 1:09 am

Zaprzepaszczenie szansy budowy przejscia podziemnego pod dw. Gdanskim jeszcze z bolem przezylem, ale tego juz nie jestem w stanie przemilczec.

Decyzja zapadla. Na oltarzu kampanii wyborczej kilku panow zlozono krwawa ofiare z warszawskiego metra. Stracono 350mln zl.
Eurodoplata owszem bedzie, ale tak smiesznie mala, ze starczy na kilka metrow tunelu i jedna winde.

Kto zawinil? Jak dla mnie: wszystkie urzedasy. Opowiadam sie za zbiorowa odpowiedzialnoscia. Moze byc palenie zywcem, lub topienie we wrzatku kazdego rajcego, radnego, prezydenta, sekretarza. Dopuszczam tez mozliwosc honorowego samobojstwa. Moge sluzyc zardzewialym nozem kuchennym.

Teraz chyba wracamy do metody budowy zebami w czynach spolecznych :/
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez xxl » Pt paź 07, 2005 2:21 pm

Niestety winny jest przede wszystkim nasz miłosciwie panujący Prezydent Warszawy Oprócz robienia wokół siebie szumu medialnego i nagłaśniana epizodów typu budowa Muzeum Powstania Warszawskiego nie zrobił dla Warszawy nic kompetnie nic Pierwszą decyzją było zablokowanie budowy nowych lini metra Budowa obecnej slimaczy się z powodu nieudolnosci urzędasów Nie wiadomo co będzie z mostem północnym Wczoraj wyczytałem że zapłacono po 450 tyś zł za dwa plany tego mostu chociaż wiadomo że zostanie wybrany tylko jeden Pogrzebany projekt buowy systemu sterowania sygnalizacją świetlną w Warszawie chociaż był już po testach i na ukończeniu Do tego kłótnie z wszystkimi niemal firmami które coś budują w Warszawie
To jest straszne bo tak nieudolnego PrezydentaWarszawa jescze nie miała
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez Odys » Pt paź 07, 2005 2:41 pm

Hmmm z tego co mówili wszystkie decyzje mają podtekst korupcyjny.
No ale znając życie pewnie co druga nie zgadzała się pod względem poglądów.
Hmmm pytasz się co zrobił dla Warszawy? Powiem że hmmm zatwierdził plan rozwoju oczyszczalni ścieków Cajka skazując całą północną Białołękę na śmierdzącą przyszłość.
Wprowadza masy chorych rozporządzeń (jak komentowana sprawa paraliżu Marszałkowskiej i Jerozolimskich).
Odebrał stację metra która powinna być reklamowana w Hydrobudowie i dokończona, a niedoróbki poprawione :mur:
To człowiek paranoja, czego w Wawie nie tknął to spie***, taka prawda. W kraju nie będzie inaczej. Problem taki że żadna alternatywa nie istnieje, bo pozostali są podobni z mr. Tuskiem na czele...
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez bazylM » Pt paź 07, 2005 3:42 pm

KACZYŃSKIEMU MÓWIMY NIE!!!
"Przed dwudziestką myśli się tylko o kochaniu, potem kocha się myśleć." - Albert Einstein
bazylM
Początkujący
Początkujący

Postprzez xxl » Pt paź 07, 2005 4:52 pm

Odys Masz rację zapomniałem dopisać o planach likwidacji przejscia podziemnego pod Rotundą i zrobienia z ulicy Marszałkowskiej uliczki o ruchu lokalnym gdzie wszystkie przejscia dla pieszych mają być zlokalizowane na górze Połączone to jest z planowaną rozbudową Pl Defilad Ma tam powstać cetrum biurowo mieszkalne dla nadzianych gosci Tyum zajmuje się Prezydent Warszawy
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez WSW » So paź 08, 2005 8:11 am

Za Życiem Warszawy:
"Miliony na budowę metra do uratowania

Władze miasta uważają, że pieniądze na metro da się uratować. I nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy pod hutę dojechali w grudniu 2007 r.

W czwartek przepadło nam 351,5 mln zł – tyle mieliśmy dostać z UE. Zanim Unia je przydzieli, wniosek o dotacje musi przejść przez kilka ciał opiniodawczych. W tym przez członków Krajowego Komitetu Sterującego przy ministrze gospodarki i pracy Ale członkowie komitetu (przekazują ministrowi opinię, jakie inwestycje powinny dostać wsparcie unijne, a jakie nie) powiedzieli: metro nie dostanie nic. Większość członków komitetu to ludzie wywodzący się z PO lub SLD.

Sławomir Skrzypek, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny za inwestycje, zapewnia jednak, że pieniądze będą. – Rozmawiałem z ministrem gospodarki Jackiem Piechotą. Powiedział, że jego decyzja będzie racjonalna i merytoryczna. Podobne zapewnienia złożył kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz. Pieniądze na metro więc będą – dedukuje wiceprezydent. Decyzji ministra Piechoty można spodziewać się dopiero po wyborach prezydenckich.

Wiceprezydent stolicy Andrzej Urbański, odpowiedzialny za komunikację, podkreśla: pasażerowie nie muszą się obawiać, że budowa się wydłuży. – Na bielańskim odcinku buduje się szybciej – mówi. – Są dużo lepsze warunki geologiczne.

Zmieniliśmy też technologię budowy (nie tarczą, a odkrywkowo – red.). I to nie polityczne ambicje, a oceny inżynierów sprawiają, że wierzymy, iż termin oddania trasy do huty nie jest zagrożony – twierdzi Urbański. "

Skrzypek jest uroczy. Jego wypowiedz ma wymowe: "to prawda, ze pieprzymy sprawe wniosku od kilku lat, ale Jacek Piechota to fajny gosciu i na pewno kocha metro, wiec oleje pozostale 9 inwestycji, startujace po unijny szmal i da nam, mimo iz istnieje podstawna obawa, ze ta kasa przepadnie niewykorzystana"

Najfajnieszy w tym wszystkim jest Urbanski, z ktorego wypowiedzi wynika, ze metro na bielanach JUZ JEST BUDOWANE, mimo iz ani jedna lopata nie rozgrzebala ziemi na wysokosci stacji Park Kaskada vel Slodowiec, a stacje na odcinku bielanskim beda jednopoziomowe z glowica szyny umieszczona na glebokosci tylko 7m nie dlatego, ze sa tam beznadziejne warunki dla drazenia tuneli iglebokich wykopow, lecz dlatego ze warunki gruntu sa WYSMIENITE.

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez mamadoo » So paź 08, 2005 4:37 pm

Chiałbym się dowiedzieć coś więcej na temat projektu utworzenia naziemnych przejść dla pieszych na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i al Jerozolimskich. Czy były jakieś publikacje czy jest to tylko "zasłyszana" informacja?
mamadoo
Obserwator
Obserwator

Postprzez xxl » So paź 08, 2005 7:03 pm

Nie jest to zasłyszana informacja bo chociaż o tych planach słyszałem już dawno to całkiem niedawno Wyborcza opisywała dosyć szczegółowo przebudowę Pl Defilad połączoną z przebudową ronda pod Rotundą
Według mnie jest to straszne Zamiast zajmować się priorytetowymi dla miasta sprawami typu usprawnienie komunikacji budowa metra mostów itp to miasto z naczelnym architektem miasta chyba panem Borowskim jak się nie mylę zajmuje się takim bezsensami
Nie wiem co za sens ma niszczenie przejscia podziemnego w które włożono tyle kasy dla doprowadzenia go do stany normalnosci niedawno zamontowano nowe windy Po co Tylko po to aby to teraz rozwalić ????
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez siema » So paź 08, 2005 9:11 pm

Było to opisane w jakimś biuletynie dołączonym do Wyborczej na życzenie Jego Wysokości Kaczyńskiego, co oczywiście nie miało mieć związku z kampanią prezydencką (niee w ogóle...) jak zapewnił wydanie tego dodatku było planowane już od roku jak nic nie bylo wiadomo. Tylko że pan Lech jest takim prostakiem że oczywiście nie mógł wydania przesunąć o tydzień by było po wyborach, tylko koniecznie teraz i oczywiście nie ma to nadal związku z kampanią prezydencką (niee w ogóle..). No po prostu takich żeczy się nie robi!!!!!
siema
Znawca
Znawca

Postprzez WSW » So paź 08, 2005 11:22 pm

mamadoo: idz na 13. pietro PKiN do biura Planowania Rozwoju Miasta czy czegos tam.
Wisza tam plakaty-projekty zabudowy pl. Defilad i okolic PKiN. Jak sadze duzo sie tam dowiesz.

Biuro czynne pon do 18, wt-pt do 16
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez mamadoo » N paź 09, 2005 12:44 am

Niestety nie jestem Warszawiakiem, choć problemy stolicy mnie zawsze ineteresowały, a niektórym projektom, bardzo udanym i rozważnym, kibicuję.
Warto zauważyć, że otwieranie przejść naziemnych i rezygnacja z podziemnych jest działaniem dość popularnym w państwach EU. Można to nazwać humanizowaniem przestrzeni. Nie wiem jak to jest w przypadku Warszawy, może jednak byłoby to warte rozważenia. Nie upieram się ani przy zamykaniu "piwnic" za wszelkę cenę, ani przy maksymalnemu sprzyjaniu ruchowi samochodowemu.

mały przykład:
"Wiedeń - przystanek Burgring z zamkniętym przejściem podziemnym, zastąpionym zwyczajnym przejściem jednopoziomowym położonym nieco dalej. Najwyraźniej nadeszły nowe trendy w organizacji ruchu ulicznego.":
http://www.p.lodz.pl/I35/personal/jw37/urbtr/images/wien-ring15.jpg

"Rotterdam - Oldenbarneveltstraat. Ostatnie lata przyniosły budowę przemyślnego pasażu handlowego pod poziomem terenu, który pomaga przekroczyć szeroką ulicę Coolsingel. Tramwaje na trasie przechodzącej przez Lijnbaan wydają się jechać na półce.":
http://www.p.lodz.pl/I35/personal/jw37/urbtr/trsh-rotterdam.html
http://www.p.lodz.pl/I35/personal/jw37/urbtr/images/rotterdam-4-32.jpg
mamadoo
Obserwator
Obserwator

Postprzez siema » N paź 09, 2005 11:42 am

Doskonałe przykłady, na prawdę :brawo: I wreszcie ktoś dobrze nazwał to co staram się wytłumaczyć od dłuższego czasu -
Można to nazwać humanizowaniem przestrzeni.
Może teraz będzie jaśniejsze dlaczego jest to dla mnie projekt godny rozważeń i dyskusji, a nie coś co od razu ląduje zbesztane w koszu.
siema
Znawca
Znawca

Postprzez xxl » N paź 09, 2005 9:59 pm

siema tylko jest mały problem Co zrobisz z ruchem na Marszałkowskiej Skierujesz go na boczne uliczki skutecznie blokując cały ruch w Warszawie
Ja też nie jestem zwolennikiem budowy przejsć podziemnych ale w tym przypadku innego wyjscia nie ma Plan o którym mówimy przewiduje zrobienie z Marszałkowskiej uliczki o małym ruchu A co zrobić z samochodami Cały ten plan jest poroniony Przewiduje rozbiórke Rotundy i innych budynków
Jeżeli nie ograniczy się ruchu to utworzenie przejsć na górze spowoduje paraliż uchu i ogromne niebezpieczeństwo dla przechodzących ludzi Rozwiązania takie można wprowadzać ale dopiero po ograniczeniu ruchu Aby ograniczyć ruch w Centrum trzeba mieć alternatywę Wybudowane parkingi rozbudowaną sieć metra kolej naziemną z której korzystać mogą tysiące Warszawiaków sprawną sieć tramwajową autobusową itp
A co Warszawa może zaproponować tym ludziom obecnie Pociąg który kursuje co godzinę do tego z oddzielnym biletem kilka stacji metra tramwaj autobus stojący w korkach SKM z jedym pociągiem Nie dziwię się że tyle ludzi wybiera swój własny samochód
po poprawie komunikacji miejskiej można humanizować przestrzeń Ale teraz Po co ????
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez sindbad » Pn paź 10, 2005 9:19 am

:drap: Miałem nie zabierać głosu ale jednak stwierdziłem, że musze. Z racji wieku pamiętam skrzyżowanie Marszałkowsk- Aleje przed budową ronda. Przy dużo mniejszym ruchu w latach 60 tych na skrzyżowaniu ruch był kierowany przez milicjanta . Teraz powstał by jeden wielki korek, :sad:
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
sindbad
Początkujący
Początkujący

Postprzez xxl » Pn paź 10, 2005 2:29 pm

A jeszcze się tak zastanawiam Komu przeszkadza ruch na Marszałkowskiej Doszedłem do wniosku że może mieć to związek z planowaną budową lulsusowego osiedla biurowo mieszkalnego na Pl Defilad
Ludzie którzy tam zamieszkają może prominentni na pewno nie będą chcieli pod swoimi oknami mieć ruchu spalin hałasu więc zrobią wszystko aby był tam tylko ruch lokalny A reszta to jest zwykłe mydlenie oczu
xxl
Znawca
Znawca

Następna strona

Powrót do O metrze