Co do 2. Linii

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Czy podoba ci się obecny wariant 2. Linii widoczny na stronie MW?

No jasne, będę go przecież używać!!!
3
38%
Jest OK, ale nie będę korzystać, bo mi nie pasuje.
2
25%
Niezbyt, miałbym lepszy pomysł (np. pod mój dom :))
2
25%
Beeznaadzieeejnyyy
1
13%

Liczba głosów : 8

Co do 2. Linii

Postprzez bazylM » Pn wrz 12, 2005 9:30 pm

Czy coś już wiadomo na temat trasy 2. Linii metra? Parę miesięcy temu było wielkie zamieszanie wokół ewentualnej zmiany tego, co było zaplanowane parenaście lat temu. Miały być opóźnienia, niepotrzebne wydatki, itd itp. (Zresztą sami wiecie :) ) Czy coś wiadomo na ten temat?
"Przed dwudziestką myśli się tylko o kochaniu, potem kocha się myśleć." - Albert Einstein
bazylM
Początkujący
Początkujący

Postprzez Odys » Wt wrz 13, 2005 1:58 pm

Trochę za krótka po stronie Pragi. Do tego strasznie kręci, co jest efektem pójścia na oszczędności. Wszystkie najważniejsze punkty na Pradze, Targówku i Brudnie połączyć jedną linią... Moim zdaniem trochę przesadzone.
Można by ją wyprostować i rozwinąć zgodnie z przyszłymi planami rozwoju miasta. Tak jak było to w przypadku kabat (no mogę się tutaj mylić ale takie odnoszę wrażenie )
Takie posunięcie wpłynęłoby na wzrost inwestycji na prawym brzegu.
Inna sprawa że pokrzywienie linii jest tylko rozwiązaniem prowizorką i doprowadzi do tego że za jakieś 15 lat będziemy robić kolejną linię gdzieś obok żeby połączyć nowo powstałe osiedla z centrum. Nie wiem czy tego właśnie powinniśmy chcieć. Może bradziej Metro na wzór Moskwy (promieniste linie w wypadku których znacznie łatwiej rozwijać całą infrastrukturę)
Gdyby 15 lat temu robili plany 1 linii to pewnie kręciła by wokół Wilanowa... :eee:

Podsumowanie:

Myśląc w dalszej perspektywie można było zrobić dużo lepsze rozwiązanie.
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Śr wrz 14, 2005 10:44 pm

Odys napisał(a):Trochę za krótka po stronie Pragi. Do tego strasznie kręci, co jest efektem pójścia na oszczędności. Wszystkie najważniejsze punkty na Pradze, Targówku i Brudnie połączyć jedną linią... Moim zdaniem trochę przesadzone.
Można by ją wyprostować i rozwinąć zgodnie z przyszłymi planami rozwoju miasta. Tak jak było to w przypadku kabat (no mogę się tutaj mylić ale takie odnoszę wrażenie )
Takie posunięcie wpłynęłoby na wzrost inwestycji na prawym brzegu.
Inna sprawa że pokrzywienie linii jest tylko rozwiązaniem prowizorką i doprowadzi do tego że za jakieś 15 lat będziemy robić kolejną linię gdzieś obok żeby połączyć nowo powstałe osiedla z centrum. Nie wiem czy tego właśnie powinniśmy chcieć. Może bradziej Metro na wzór Moskwy (promieniste linie w wypadku których znacznie łatwiej rozwijać całą infrastrukturę)
Gdyby 15 lat temu robili plany 1 linii to pewnie kręciła by wokół Wilanowa... :eee:

Podsumowanie:

Myśląc w dalszej perspektywie można było zrobić dużo lepsze rozwiązanie.

1. Linia była "prosta" i szła pod Jagiellońską, w l. 90-tych ją wygięto, gdyż uznano ten ciąg za wymarły
2. koncepcja odnośnie przebiegu opracowana ma być do grudnia br.
3. Warszawa jest "ciut" mniejszym miastem niż Moskwa, więc nie kopiowałbym ślepo ich rozwiązań...
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Odys » Cz wrz 15, 2005 7:53 pm

Warszawa jest "ciut" mniejszym miastem niż Moskwa, więc nie kopiowałbym ślepo ich rozwiązań...

Zastanawiam się tylko nad koncepcją bo podobno metro rozwija się tak jak miasto cały czas.
W związku z tym raczej lepiej jest uprzedzić fakty i zaprojektować metro na jakieś 50 lat do perzodu niż potem za 20 zmieniać koncepcję i ładować miliony w modernizację starych linii.
Poza tym model promienisty wydaje mi się być rozsądniejszym niż robienie jakichś szlaczków :eee:
Ale jak już powiedziałem to moja subiektywna opinia, i obejmująca czasy za 30 lat...
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Cz wrz 15, 2005 9:10 pm

przebieg linii metra zawsze jest analizowany pod kątem zmian zachodzących w tkance miejskiej z wyprzedzeniem na duży okres czasu. Zresztą "promienistość" nie może oznaczać braku obsługi dużego osiedla - tutaj Bródno i Targówek, które mają duży potencjał rozwoju
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Powrót do O metrze