pieniadze dla metra

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

pieniadze dla metra

Postprzez kropka » Wt sie 09, 2005 5:21 pm

jak to jest z tymi pieniedzmi unijnymi dla metra?
przyznane juz czy jeszcze?
bo zenujaca jest dyskusja czy pierwsza linia ma byc dokonczona za dwa lata czy cztery, gdy w paryzu czy londynie jest ich kilkanascie...
kropka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez MeWa » Wt sie 09, 2005 10:18 pm

nie ma dyskusji. Jest jeden termin - II poł. 2007 r.
A do jesieni powinno być wiadomo, które wnioski komunikacyjne dostaną dofinansowanie z UE.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Odys » Wt sie 09, 2005 11:54 pm

MeWa dodajmy podwykonawcom rok opóźnienia na całej linii ;)
Myślę że do 2008 powinni skończyć chociaż to raczej nie jest adekwatne określenie bo na dobrą metę metro nigdy nie jest skończone. :P
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez Odys » Śr sie 10, 2005 11:19 am

Widzisz tu jest jakaś opcja z tym że zbieranych jest ileś tam projektów w przeciągu pewnego czasu (takie przynajmniej ja mam informacje). Potem wybiera się ogólnie kilka projektów (niekoniecznie z Warszawy) i rozplanowuje ilość funduszy przekazanych na każdy (urzędnicy z tym się nie spieszą bo może znajdzie się możliwość że kasa spłynie w kilka fajnych miejsc :) ).
Tutaj podkreślę że projekt metra w Warszawie nie jest najważniejszą dla kraju inwestycją a tylko jedną z wielu.
Są też projekty poprawy infrastruktury komunikacyjnej w poszczególnych województwach co wydaje mi się równorzędne (budowa dróg szybkiego ruchu i autostrad co jest podstawą rozwoju gospodarczego i moim zdaniem jest ważniejsze niż kasa na dwa przystanki metra w Warszawie). Inna sprawa że czas był tak długi bo są problemy z samym składaniem wniosków. Do tego dochodzi cały aparat biurokratyczny który faktycznie działa opieszale (nie tylko polski ale i brukselski) tego wbrew pozorom jest trochę, a zdaje mi się że duże inwestycje są sprawdzane. No i jeszcze sprawa z opóźnieniem jakie ma metro ogólnie...
Odys
Znawca
Znawca

Re: ręce mi opadają

Postprzez MeWa » Śr sie 10, 2005 11:36 pm

janusz napisał(a):krew mnie zalewa, jak słysze, że na jakiś głupi podpis i decyzje czeka się pół roku. Wnioski wypełnione złożyli w maju a w peździerniku czy jakimś innym listopadzie będzie opinia czy się należą te pieniądze, czy nie?
Oto Polska właśnie! Pół roku czytają wnioski, które Metro musialo wypełnić, napisac i uzasadnić podpierając expertyzy w kilka miesięcy. Państwo ma problemy z czytaniem. Tak ważna inwestycja wstydem udekorowana, a Ci pół roku czytają i zastanawiają sie mamy z nieba dostać fortunę czy nie? Lał bym cienką chlubką po gołych dupach!

wnioski były składane do końca stycznia, do końca czerwca była ocena formalna, a nie są to wnioski na małą kwotę, a do jesieni przeprowadzona ma zostać ocena merytoryczno-techniczna. Każdy wniosek trzeba szczegółowo zanalizować, gdyż nie można dopuścić do sytuacji, w której wybrany został niewłaściwy wniosek. A problem jest, gdyż wartość wszystkich wniosków o dofinansowanie przekracza dostępne środki, więc naturalne jest, że tylko najlepsze wnioski przejdą.
W wyborze wniosków właściwie Bruksela nie gra roli - musi zatwierdzić tylko projekty opiewające na kwotę pow. 50 mln euro.
Odys napisał(a):Są też projekty poprawy infrastruktury komunikacyjnej w poszczególnych województwach co wydaje mi się równorzędne (budowa dróg szybkiego ruchu i autostrad co jest podstawą rozwoju gospodarczego i moim zdaniem jest ważniejsze niż kasa na dwa przystanki metra w Warszawie).
na to są inne fundusze. Metro stara się na dofinansowanie w ramach Działania 1.6 ZPORR "Rozwój transportu publicznego w aglomeracjach", w ramach którego o dofinansowanie może starać się 7 aglomeracji
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez chruscik » So sie 13, 2005 12:36 pm

Obrazek
"Podwojny wiotki, prawie jak murzynski"

Linie obsluguje
R-11 Kleszczowa
chruscik
Znawca
Znawca

Postprzez Odys » Śr sie 17, 2005 9:18 am

Chruścik oby do tego nie doszło...
Jakoś nie wyobrażam sobie zaproponowanych rozwiązań w realu.
"Metro stacja coca cola" no ludzie co za kiła... wstyd do czegoś takiego wejść że o jeździe już nie wsponmę.
Wątpię żeby coś jak śmieciara z nadrukiem PKOrobiła dobrą reklamę :P
Po co most świętokrzyski podoba mi się najbardziej... ehehh wydawało mi się zawsze że od świętokrzyskiej :P
Takie rozwiązanie to max dezorientacja w mieście... :eee:
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez chruscik » Śr sie 17, 2005 10:12 pm

dokladnie :D
Obrazek

Linie obsluguje
R-11 Kleszczowa
chruscik