Za następne 20 lat...

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Postprzez WSW » Śr maja 24, 2006 7:06 pm

O prywatnych inwestorach nic mi nie wiadomo.

A o co by chodziło z tym zbieraniem pieniędzy? Budżet Warszawy jest w stanie wydolić 200mln zl rocznie. Tu nie ma żadnego zbierania, po prostu jest pula do wykorzystania i jeśli się jej nie wykorzysta, przepadnie.

Pożyczanie to genialny pomysł. Zapożyczmy się po to by kolejne nasze długi spłacały nasze wnuki. Jakby obligacji spłacanych w 2055 r. było mało ;]
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez Aniaa » Śr maja 24, 2006 10:52 pm

Zadłużenie Polski to nie do konca to samo co zadłuzenie miasta. Poprostu wydaje mi sie że moze tak mogłoby byc szybciej. Miasto wzieloby pozyczke wybudowalo metro, inwestycja by sie wzracala i moznaby bylo splacic z tego dlug. Tak mi poprostu przyszlo do glowy, ale widac to nie jest dobre rozwiazanie, bo nie zastosowała tego Warszawa.
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Mario_NY » So maja 27, 2006 8:56 am

Aniaa napisał(a): Miasto wzieloby pozyczke wybudowalo metro, inwestycja by sie wzracala i moznaby bylo splacic z tego dlug.

Niestety, ale metro to nie jest inwestycja, ktora na siebie zarabia. Budowa, a pozniej uzytkowanie, to ciagle dotacje miasta do "interesu". Ile procent jest w Warszawie, to tego nie wiem, ale w Nowym Jorku sprzedaz biletow pokrywa ok. 50% wydatkow na metro (nie budowa !), co jest wynikiem bardzo dobrym (najlepszy w USA).

Wokol linii metra ceny mieszkan rosna, ludzie maja szybszy dojazd, miasto sie rozwija - gospodarka, turystyka, itd.
Korzysci sa oczywiste, ale placic nie ma komu. To znaczy placa wszyscy - z podatkow.
Jak sie pozyczy, to mozna wybudowac szybko, ale potem trzeba oddac i to duuuzo. Warszawa pewnie i tak juz zadluzona?
Mario_NY
Donator
Donator

Postprzez sindbad » So maja 27, 2006 10:17 am

:D Metro zarabia sprzedając powierzchnie reklamową :D
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
sindbad
Początkujący
Początkujący

Postprzez MeWa » Śr maja 31, 2006 2:15 am

No więc tak - prawda jest taka: budować II linię 30 lat nas nie stać. Obecnie trwają ustalenia na szczeblu rządowym, by przy rozdysponowaniu środków unijnych, dla metra był oddzielny fundusz, gdyż metro to inwestycja strategiczna dla państwa. W końcu to wypuszczenie ogromnego kapitału na rynek, praca dla wielu osób i przedsiębiorstw przy budowie, no i nieocenione korzyści w rozwoju miasta po otwarciu linii.
Na razie działania są ukierunkowane na złożenie wniosku do UE na środki z agendy 2007-2013. W Hiszpanii się udało, to może wreszcie u nas się uda...
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez WSW » Śr maja 31, 2006 7:52 pm

Ponoć ludzie żyjący nadzieją żyją dłużej.
Ja jestem pełen nadziei.
]=>
WSW
Znawca
Znawca

Postprzez Aufhauser » N wrz 24, 2006 10:53 pm

II linie metra planuje się zakończyć w 2013 roku, razem z III dotychczas planowaną jako oddzielna. Dzięki dodatkowym funduszom. Wydaje mi się że Warszawa optymalnie potrzebuje 4 linii metra. Jeśli dobrze pójdzie za 20 lat możemy cieszyć się już kawałkiem III linii. Nie jest to co prawda wielke osiągnięcie, ale patrząc na obecne tempo budowy to nie będzie źle. Metra powinny wg mnie doczekać się jescze takie dzielnice jak Ursus czy Wilanów. Niestety przy U-bahnach w miastach podobnym zapotrzebowaniu co nasze, czyli w Wiedniu (6 linii), Pradze (3 linie), Kijowie (3 linie), Budapeszcie (3 linie) czy Bukareszcie (4 linie) i tak będziemy wypadać blado. Zwłaszcza że oni ne powiedzieli jeszcze ostatniego słówa i metro dalej będą rozbudowywać.
Aufhauser
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez PearlEden » Pn wrz 25, 2006 9:19 pm

Ja to naprawde niewiem czy wierzyc w budowe nastepnych lini ze maja pojawic za 10, 20 czy 30! Poprostu ono jest nadal dzieckiem i jest chore, a jego rodzice niepotrafia je leczyc zeby moglo sie rozwijac... jesli bedzie zdrowe to przewiduje ze powstanie druga lina tak jak obiecywano a trzecia moze 4-5 lat. A jak nie to... yyy.. to w 2050 kompletny X__X

Znajdzmy inny sposob na kase... reklama za malo.
Zamiast tak zywic sie nadzieja, cos trza dzialac...

Moze wlasciciele (czyli rodzice metra) zyja nadzieja? :P
PearlEden
Początkujący
Początkujący

Postprzez Aniaa » Cz wrz 28, 2006 9:48 pm

rany.. co za bdurne porownanie do chorego dziecka :drap:

Aufhauser skad wiesz ze 2013 a nie 2012 jak podaje M.W. na stronach? Masz jakies kontakty, szpiegow, wtyki? Podziel sie info :lol:
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Aufhauser » Cz wrz 28, 2006 10:56 pm

Gdzieś czytałem że odcinek zachodni (Chrzanów - Wolska) ma być zakończony rok po centralnym i praskich. Ale każda strona podaje co innego, więc mogę się mylić.
Aufhauser
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Aniaa » Pt wrz 29, 2006 12:08 am

aha :) a to mila informacja bo ja myslalam o odcinku centralnym i praskim, a tu piszesz ze w zalozeniach cala linia ma byc gotowa w 2013... :) bylo by bardzo milo.... trzemam kciuki za to :brawo:
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez MeWa » Pt wrz 29, 2006 4:24 pm

na centralny odcinek jest już oddzielna pula środków unijnych, są szykowane dokumenty, znane są szybkie technologie - jesteśmy bliżej niż dalej szybkiej realizacji tego odcinka...
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Poprzednia strona

Powrót do O metrze