Perspektywa pracy w Metrze Warszawskim

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Perspektywa pracy w Metrze Warszawskim

Postprzez kriskomp Wt sty 18, 2005 2:14 pm

Witam, mam takie małe i skromne pytanko, jakie są perspektywy i szanse jeśli chodzi o możliwość pracy w metrze ??
Jakie warunki trzeba spełnić ewentualnie??
kriskomp

Praca w metrze

Postprzez fan Alstomów So mar 12, 2005 10:32 am

To zależy kim chcesz tam być.Ja niestety nie mieszkam w Wawie :sad: .Ale pomysł masz ciekawy :) .
fan Alstomów

Postprzez K-Run Pt kwi 29, 2005 9:56 pm

Właśnie, to najpewniej zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Pewnie jest jakaś różnica wymagań dla potencjalnego dyspozytora, a sprzątacza. Skoro już przy tym jestem, to mam pytanie: metro czyści stare, dobre MPO czy jakieś odrębne służby?
K-Run

Postprzez MeWa So kwi 30, 2005 12:57 am

firma POŁUDNIE
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez oficer_Tom Śr lip 06, 2005 2:16 am

Proszę o info... Jakie są warunki do spełnienia dla kandydata na stanowisko motorniczego naszego Metra?
oficer_Tom

Postprzez aessar Śr lip 06, 2005 6:11 pm

O ile się nie mylę, powinieneś mieć skończone technikum kolejarskie... zresztą sprawdź, czy przypadkiem takich info nie ma na oficjalnej stronie :)
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez xxl Śr lip 06, 2005 9:52 pm

O ile się orientuje to aby zostać maszynistą w metrze trzeba mieć przynajmniej skończone technikum o profilu elektrycznym Oczywiscie w pierwszej kolejnosci są przyjmowani ludzie po Technikum Kolejowym z uwzględnieniem trakcji elektrycznej
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez down_load:) Śr lip 06, 2005 10:21 pm

Których to kierunków już nie ma. Swoją drogą teraz na maszynistę są kursy w firmie, która Cię chce zatrudnić np. I z tego co mi wiadomo, nie da się przyjść i zacząć jeździć. Zawsze trzeba powtórzyć min. chyba jakiś egzamin, a kto wie czy i nie jakieś szkolenie.
down_load:)
Znawca
Znawca

Postprzez xxl Śr lip 06, 2005 11:30 pm

down_load:) napisał(a):Których to kierunków już nie ma. Swoją drogą teraz na maszynistę są kursy w firmie, która Cię chce zatrudnić np. I z tego co mi wiadomo, nie da się przyjść i zacząć jeździć. Zawsze trzeba powtórzyć min. chyba jakiś egzamin, a kto wie czy i nie jakieś szkolenie.

Zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi Chyba nie sądzisz że pierwszy lepszy człowiek z ulicy nawet po Technikum Kolejowym przyjdzie i zacznie jezdzić jako maszynista w metrze biorąc odpowiedzialnosc za ludzi Kursy i egzaminy zawsze odbywały się w metrze
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez down_load:) Cz lip 07, 2005 12:49 pm

No jakto, napisałem:

Których to kierunków już nie ma.

Bo nie ma już trakcji elektrycznej...

Swoją drogą teraz na maszynistę są kursy w firmie, która Cię chce zatrudnić np.

Bo tak mi się zdaje. Że jeśli na przykład CTL chciałoby mnie zatrudnić jako maszynistę, to oni załatwiają formalności. Czyli odpowiednie nauki, najpierw pewno wykłady, potem jako pomocnik mecha itd. BTW. Teraz się tym trudnią odpowiednie firmy. Albo np. Kolejka piaseczyńska organizuje kursy, ale na trakcję spalinową :) , na dyżurnrgo ruchu, na kierownika poc. Tylko nie wiem, czy na 1435 mm taki kurs ma moc, ale podejrzewam, że nie ma problemu.

I z tego co mi wiadomo, nie da się przyjść i zacząć jeździć. Zawsze trzeba powtórzyć min. chyba jakiś egzamin, a kto wie czy i nie jakieś szkolenie.

No właśnie. Przecież napisałem. Nie da się. Przyjść i jeździć. Ba, nawet jak jesteś po pracy w PKP jako maszynista, to nie możesz od razu jeździć, bo tracisz prawo wykonywania tego zawodu razem z odejściem z PKP. I jak napisałem, trzeba coś odnawiać. Albo sam egzamin, albo i jakieś kursy powtarzać.

Pozdr.
Znawca
Znawca

Postprzez xxl Cz lip 07, 2005 12:57 pm

W metrze jest inny tabor jest także dodatkowa sygnalizacja której nie ma na kolei W końcu jest także system SOP którego to wogóle nie ma na kolei Inna jest specyfika pracy niż na kolei Dlatego każdy kandydat na maszynistę musi przejsc kurs zakończony egzaminem Popiero potem dopuszczany jest do pracy
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez down_load:) Cz lip 07, 2005 6:28 pm

Tak, ale mi nie chodziło o to, że musi przechodzić kursy, bo jest inna sygnalizacja i inny tabor..co akurat nie robi wielkiej różnicy, bo jakby PKP dokupiły np. EU11, to by wystarczyło małe szkolenie, jeśli w ogóle. Chodziło mi o przepisy, które nie ustanawiają czegoś takiego jak "prawo jazdy na pociąg" :) Tylko jak odchodzisz z PKP tracisz prawo jeżdżenia, przychodzisz do MW musisz takie prawo sobie odświeżyć.
Znawca
Znawca

Postprzez xxl Cz lip 07, 2005 8:43 pm

Własciwie to jest prawo jazdy na pociąg czyli prawo kierowania pojazdami takcyjnymi Wielu ludzi zwolnionych z PKP znajduje zatrudnienie w zakładach pracy gdzie są bocznice do obsługi manewrów itp Gdyby po zwolnieniu z PKP tracicili te prawa to nie mogliby sie tam zatrudnić i jezdzić
Druga sprawa w metrze nie odświeżają uprawnien do kierowania ruchem a własciwie wyrabiają nowe dotyczące jazdy w metrze
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez MMW Cz lip 07, 2005 8:55 pm

Aby zostać maszynistą metra trzeba mieć przedewszystkim dyplom technika elektryka lub elektronika. Następnie trzeba przejść rozmowę kwalifikacyjną a później wykazać się solidnym zdrowiem (wzrok, słuch, psychotechnika). Następnie organizowany jest kurs, który trwa około pół roku. Kurs ten kończy się egzaminem, po którym dostaje się "Prawo kierowania pociągu metra". Tak więc aby prowadzić pociąg metra wcale nie trzeba kończyć kolejówki. Nawiasem mówiąc w ubiegłym roku był zorganizowany jakiś kurs na 14 osób, jeździ tylko 7 bo pozostali nie spełniali wymogów odnośnie wykształcenia... Ciekawe czy będą kiedyś mogli wykonywać pracę maszynisty metra... Moze ktoś coś wie?
MMW

Postprzez KONOPIELKA Cz lip 07, 2005 9:01 pm

ja wiem-będą mogli.do wrzśnia powinno być po bólu
KONOPIELKA
Nowicjusz
Nowicjusz

Następna strona

Powrót do O metrze