15 kwietnia, 21 rocznica

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

To czego dokonaliśmy przez 21 lat to:

Bardzo dużo
1
17%
W sam raz
0
Brak głosów
Za mało!
5
83%

Liczba głosów : 6

15 kwietnia, 21 rocznica

Postprzez Piotr » Śr kwi 14, 2004 2:48 pm

Jak wiecie 15 kweitnia mamy rocznicę rozpoczęcia budowy metra w Warszawie. W 1983 roku wbito pierwszy pal pod budowę metra. W czasie pierwszych lat budowy, cały projekt przechodził wiele perypetii. Jednak projektanci przezwyciężyli wszystkie przeciwności losu i pierwsza linia została otwarta, a następne stacje są w trakcie budowy. Wszyscy Ci którzy przyczynili się do rozpoczecia budowy metra sa ludźmi wielkimi, i wartymi naszego zainteresowania. Jestem ciekaw jak Wy odbieracie tą datę, pamiętacie o tym "święcie"? Kojarzy ona się Wam jakoś specjalnie własnie z metrem? Może ją jakoś specjalnie obchodzicie?
Piotr
Administrator
Administrator

15 kwietnia...

Postprzez Paweł z Legionowa » Śr kwi 14, 2004 3:55 pm

Mi bardziej z metrem kojarzy się data 7 kwietnia-czyli rocznica oddania do ekspolatacji odcinka Kabaty-Politechnika kiedy to po blisko 70-ciu latach planów i 12-stu budowy na szlak wyruszyły pociągi z pasażerami...
Co do 15 kwietnia-myślę że to jest raczej data symboliczna wbicia pierwszego pala pod przyszly szlak B4 i jakoś z metrem specjalnie mi się nie kojarzy....
Paweł z Legionowa

Postprzez MeWa » Śr kwi 14, 2004 4:32 pm

Oczywiście 14 kwietnia to data szczególna, jednak bardziej cenię datę oficjalnego uruchomienia metra (bo już wcześniej były jazdy z pasażerami w ramach dni otwartych)...
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez aessar » Śr kwi 21, 2004 8:18 pm

Dokonalismy... duzo i mało :oczko: Za mało: długości, dużo odnośnie jakości.
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez Piotr » Cz kwi 22, 2004 3:27 pm

Z drugiej strony nie jest to wina metra (obecnie spółki), tylko raczej wina całego miasta. Wszyscy pracujący w metrze pragną jak najszybszej rozbudowy sieci metra, ale nie ma na to kasy. Gdyby kasa była to o wiele szybciej doczekalibysmy sie 2 linii. Może za mojego młodego zycia doczekam się :P
Piotr
Administrator
Administrator

Postprzez aessar » Pn kwi 26, 2004 9:48 pm

Ciekawe jak będą wyglądać stacje :khem:
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez diego » Wt kwi 27, 2004 12:18 pm

ostatnie tendencje na swiecie kaza przypuszczac ze beda to raczej stacje typu - metal,szklo,i duze przestrzenie, galerie i tym podobne, oraz, co niestety nie podnosi estetyki stacji,drzwi peronowe, jak w paryski meteorze, lille czy innych miastach.troche to klaustrofobiczne, i mam nadziejej ze u nas na to nikt nie wpadnie
Głowa do góry! Jutro będzie lepiej.
diego
Donator
Donator

Postprzez aessar » Wt kwi 27, 2004 12:35 pm

Tia... i pewnie w ramach oszczędnosciowych: jednopoziomowe (przynajmniej te nie w centrum), bez większych cudactw architektonicznych :sad:
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez Piotr » Wt kwi 27, 2004 3:25 pm

Co to znaczyw "ramach oszczędnościowych" :oczko: Nie ma z czefo oszczędzać wiec nie ma oszczedzania :???:
Piotr
Administrator
Administrator

Postprzez MeWa » Wt kwi 27, 2004 5:51 pm

diego napisał(a):ostatnie tendencje na swiecie kaza przypuszczac ze beda to raczej stacje typu - metal,szklo,i duze przestrzenie, galerie i tym podobne, oraz, co niestety nie podnosi estetyki stacji,drzwi peronowe, jak w paryski meteorze, lille czy innych miastach.troche to klaustrofobiczne, i mam nadziejej ze u nas na to nikt nie wpadnie
no ciekawe, gdzie te galerie umieszczą... Stacje będą jednopoziomowe. Myślę, że nie będzie to już metal i stal, bo tą już mamy na dwóch stacjach. A szkło?? Jakoś na wszystkich stacjach jest...
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez aessar » So maja 01, 2004 10:57 pm

Piotr napisał(a):Co to znaczyw "ramach oszczędnościowych" :oczko: Nie ma z czefo oszczędzać wiec nie ma oszczedzania :???:

W sensie, że nie strzelą sobie stacji z 2 poziomywch, z elemnatmi stali nierdzewnej, najdroższego marmuru i złoconymi poręczami ;) + nad stacją Parking ;)
Ba... nawet to nie będzie "klasa" dotychczasowych stacji (bo te "dema" z północy pomijam oczywiście)... a szkoda...wielka szkoda ;(
Chcociaż... małe jeste piękne :D Może zrobią nam małe cudeńka :)
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » N maja 02, 2004 5:08 pm

Pożyjemy - zobaczymy. Trudno tutaj się wypowidać, nieznając projektu stacji. A wnętrze może być różne, więc nie ma co krytykować. Wielki plus takiej budowy, to ograniczenie jej kosztów i raczej mała uciążliwość. A najbliższe projekty poznamy w przeciągu miesiąca.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Powrót do O metrze