Da rade (???)

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Postprzez pitero123 » N mar 21, 2004 9:02 pm

imielinski dobrze gada, za marihuane 3 lata...w tym samym czaie tuszowa pedofili sprawa...jak writerzy sie beda mogli sie dostac do STP to beda niedlugo malowali na stacjach, :P :D ...co wy nato :D
pitero123

Postprzez MeWa » N mar 21, 2004 9:17 pm

To się nazywa niszczeniem mienia - na razie nie ma z tym problemu na stacjach, nie wiem też czemu miałby być z tym problem. Malowanie, czyli niszczenie bez zgody nie można uznać za sztukę. Odnośnie kieszonkowców, to w metrze jest najniższy współczynnik.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Lenin » N mar 21, 2004 10:25 pm

imielinskichlopak napisał(a):[...]Traktujecie graficiarzy jak przestępców [...]
Bo to SA przestepcy - niszcza cudze mienie bez pozwolenia wlasciciela.

imielinskichlopak napisał(a):[...] A w polsce sa takie cru (i moge sie załoożyc), które pomalowałyby pociag nawet na stacji pełnej ludzi.

W metrze? No to bys sie zdziwil. Wiele osob bardzo lubi nasze metro. Za to, ze jest punktualne ale i czyste. Nie zdziwilbym sie, ze zanim by sie do takich dobrala policja albo SOM kilku przedsiembiorczych obywateli dokonali by zatrzymania (konstytucja RP pozwala na taki czyn). Ja bym na pewno obojetnie nie stal.
Tak dla długich składów 81.!
Lenin
Znawca
Znawca

Postprzez Gość » N mar 21, 2004 11:02 pm

Uwierz mi,ze widziałem ludzi co nie takie akcje mieli.I powiem ci tak ,ze polskie spolecznestwo jest poprostu obojetne(chyba ze dotyczy to ich mienia typu:mieszkanie,ich samochod)Tak to połowa ludzi by udawała ze nie widzi a druga polowa by uciekła,bo dla nich jest tak najłatwiej.Trzeba by duzo ludzi miec zeby złapac taka ekipe.Przeciez komisarjat policji jest tylkoo po jednej stronie.Nasze metro jest czyste to fakt,ale ktos kto maluje,nie robi tego po to by je zabrudzic tylko po to zeby miec ta sadysfakcje ,ze jego graf jest na metrze.A zreszta na takie malowanie nie wybijaja sie tylko 2 osoby,tam idzie co najmniej z 10 osob.
Gość

Postprzez imielinskichlopak » N mar 21, 2004 11:05 pm

To ja pisałem jak by co :arrow:
imielinskichlopak

Postprzez MeWa » N mar 21, 2004 11:15 pm

i co zamalują i następnego dnia nie będzie, bo służby metra wyczyszczą - poza tym no i tak policja będzie miała ślad w postzcji nagrania, jeśli będą chcieli malować za drzwiami stacji. Sama obecność policja wystraszyłaby pewnie malujących. A ludzie teraz będą dzwonić z żółtych telefonów o tych komunikatach...
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez imielinskichlopak » Pn mar 22, 2004 12:13 am

Z tymi telefonami to nie wiem czy ludzie by chcieli tak dzwonic.Boja sie naprwade.Moim zdaniem społeczenstwo uwaza tak "...a co mnie to interesuje,to nie moja własność..." albo"...jeszcze sie odezwe albo cos zrobie i dostane..." wiec nie wiem czy ludzie biegali by tak szybciutko dzwonic :oczko:
imielinskichlopak

Postprzez pitero123 » Pn mar 22, 2004 11:15 am

widzieliscie kiedys w telewizji mowili ze zlapali grafficiarzy i pokazywali urywki z filmow o graffiti, byl tam fragment jak weszlo ok. 10 osob to wagonika i zaczeli rozwalac go w srodku,po przejechaniu jednej stacji wyszli sobie jak gdyby nic i nikt sie do nich nie przyczepil...teraz pewnie takie cos by im sie nie udalo, jak i wejscie do STP
pitero123

Postprzez imielinskichlopak » Pn mar 22, 2004 3:54 pm

Dobrze mówisz.Ludzie boja sie powiedziec słówko chociaz zeby nie dostali.Ale mówie znów o malowaniu a nie o dewastacji.To znaczy zaraz sie kto wypowie ze malowanie to dewastacja.Chodzi o to ze nie popieram wbijania sie do wagonu i rozp...... wszystkiego co mozna(chociaz kazdy ma czasem ochote na damage)tylko chodzi o malowanie fajnych ładnych kolorków które przejada przez wszystkie stacje i kazdy zobaczy ze jakies cru było na tyle mocne ze zrobili bombing metra:)A puzniej to zmyja no i tak.Moim zdaniem mogli by wypuszczac zamalowanie pociagi na jeden kurs po wszystkich stacjach,a potem by go myli:) :lol:
imielinskichlopak

Postprzez MeWa » Pn mar 22, 2004 4:16 pm

pitero123 napisał(a):widzieliscie kiedys w telewizji mowili ze zlapali grafficiarzy i pokazywali urywki z filmow o graffiti, byl tam fragment jak weszlo ok. 10 osob to wagonika i zaczeli rozwalac go w srodku,po przejechaniu jednej stacji wyszli sobie jak gdyby nic i nikt sie do nich nie przyczepil...teraz pewnie takie cos by im sie nie udalo, jak i wejscie do STP

tak, słyszałem o tym - złapali ich po fakcie właśnie na podstawie tego filmu. Pisała o tym Gazeta Wyborcza. Więc jednak coś się z nimi stało. Było też głośno o tym, że ćwiczące GROM w metrze złapało grafficiarzy. Na STP wzmocniono ochronę, a zamalowany skład nie wyjedzie na trasę z STP.

Odnośnie malowania - ok, ale w dozwolonym miejscu, bo w każdym innym to jest niszczenie mienia i dewastacja. Nie ukrywam, że są fajne projekty, ale zazwyczaj na pociągach itp. pojawiają się te słabsze. Czyszczenie pociągu to też nie mała kwota i wiąże się z odstawieniem składu na czas oczyszczenia. Poza tym teraz to wogóle w metrze wzmocniono ochronę i o wiele częściej spotkać można patrol policji na stacji.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez iktoto » Pn mar 22, 2004 4:25 pm

Obawiam się, że w polskim społeczeństwie jest taki opór przed "kablowaniem", że nie da rady uchronić się przed wandalami i innymi zakłócaczami spokoju. Doniesienie na wandala uchodzi za większe świństwo niż rozwalenie wagonu, i nawet nie tylko o strach tu chodzi. Na zachodzie nikt nawet nie ośmieli się krzyczeć po 22 na ulicy, bo zaraz ktoś wezwie policję. A wandali się zgłasza, nawet ich rówieśnicy to robią.
Metal motion comes in bursts
But the gas station can quench that thirst
Suspension cracked on an unmade road
The trucker's eyes read "overload!"
And out on the subway...
iktoto
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pn mar 22, 2004 4:30 pm

nie przesadzajmy... akurat w metrze nie jest tak źle. Wielokrotnie przecież było o interwencji pasażerów. Wystarczy wysiąść i zadzwonić z żółtego telefonu. Wiele razy udało się powstrzymać złodziei, wandali. Raz słyszałem nawet historię, jak to pomiędzy stacjami Racławicka a Pole Mokotowskie wybuchła w wagonie bójka. Na Polu Mokotowskim pasażerowie zawiadomili metro i już na Politechnice na pociąg czekała policja. Poza tym do niszczenia dochodzi rzadko patrząc w statystyki metra.
Poza tym po tej kampanii, to już każdy będzie wiedział co i jak.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez iktoto » Pn mar 22, 2004 4:33 pm

oby!
Metal motion comes in bursts
But the gas station can quench that thirst
Suspension cracked on an unmade road
The trucker's eyes read "overload!"
And out on the subway...
iktoto
Znawca
Znawca

Postprzez imielinskichlopak » Pn mar 22, 2004 11:29 pm

No na STP to powaznie wzmocli ochrone.Ciekawe czy duzo ludzi obawia sie ataków terro???A jak terro wejdzie do tunelu.Wpadna na pomysł ukradzenia szyn???? :D
imielinskichlopak

Postprzez MeWa » Wt mar 23, 2004 1:38 pm

o wzmocnionych środkach ostrożności jest na stronie głównej - www.metro.civ.pl
MeWa
Big Boss
Big Boss

Poprzednia strona

Powrót do O metrze