Drrrrrrgania

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Postprzez 8738 » Pn paź 03, 2005 11:55 am

Drgania występują również od bardzo dawna w budynkach obok stacji metra POLITECHNIKA.Te niby wyciszanie i "poprawianie" kół,nic nie pomogło.Z tymi krzywymi kołami to chyba tylko "pic na wodę-fotomontaż" i ściema dla naiwnych maluczkich...
Ostatnio edytowano Pn paź 03, 2005 12:15 pm przez 8738, łącznie edytowano 1 raz
www.busstation.net
www.rg.com.pl
www.smoothjazz.com

107/2/1
148/1/2
180/3/1

#665 (MPK Rzeszów) na testach w MZA Warszawa:28.06-31.07.2005

1175/3

180 Kierunek:Zjazd do zajezdni WORONICZA Trasa:PRZYCZółKOWA-WORONICZA
8738
Znawca
Znawca

Postprzez kropka » Pn paź 03, 2005 12:10 pm

czy tylko dlatego, ze budowa metra czekala na realizacje kilkadziesiat lat teraz mamy sie obejsc bez tego srodka transportu, bo budowlancy nie czekali i wybudowali mnostwo duzych blokow?

no coz, zyjac w miescie nie mozna miec wszystkiego - i spokoju, i dobrej komunikacji
kropka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Odys » Pn paź 03, 2005 12:13 pm

Napisałem wcześniej...
Metro to masa!!! Ciężkie środki transportu mają to do siebie że wywołują drgania.
Co ciekawe na moście drgania wywołać potrafi nawet autobus czy samochód osobowy.

Kropko chodzi nade wszystko o ten konkretny budynek przy Popiełuszki. On był budowany równolegle z metrem :eee: Jak wcześniej powiedziałem...
Winni urzędnicy
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez chruscik » Wt paź 04, 2005 6:20 pm

Obrazek
"Podwojny wiotki, prawie jak murzynski"
"Podwojny wiotki, prawie jak murzynski"

Linie obsluguje
R-11 Kleszczowa
chruscik
Znawca
Znawca

Postprzez siema » Śr paź 05, 2005 10:50 pm

Ha! Jestem na bieżąco w temacie, bo od kilku dni również jestem mieszkańcem budynku przy Mickiewicza 25 (jak można zobaczyć po lewej wreszcie mogę sobie wpisać w lokalizacji Żoliborz 8) )
Drgania rzeczywiście są - nie da się tego ukryć, jednak wyraźnie czuć że trzęsą tylko Alstomy - drgania pojawiają się nieregularnie. Jakie jest ich natężenie? Ze spadającymi obrazami i odpadającym tynkiem to gruuuba przesada. Trzeba bardzo nieumiejętnie powiesić obraz, lub mieć bardzo stary tynk, wtedy (w starym budownictwie) wystarczy się przebiec po mieszkaniu by uzyskać taki sam efekt. Różne wagony wywołują różne drgania. Te najsilniejsze powodują że trzęsą się szyby w oknach, na ogół jednak są to niewielkie, aczkolwiek wyraźnie wyczuwalne, kilku sekundowe wstrząsy. Zgadzam się że może to denerwować (o właśnie jeden przejechał) i że tzw. 'granica komfortu' została przekroczona, jednak
1. nie jest to bezpośrednio wina metra,
2. teksty o rozszczelniającej się instalacji gazowej są czystą paniką,
3. metro stara się w miarę swoich możliwości rozwiązać problem,
4. budynki nie zawalą się!!! to się po prostu czuje że nie są to wstrząsy które mają znaczący wpływ na konstrukcję (owszem na dłuższy czas na pewno, ale nie 4 lata).
Oczywiście gazeta robi szum, babcie panikują i w ogóle wszyscy się zapowietrzają. Spokojnie, powiadam, spokojnie :)
siema
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » So paź 15, 2005 10:22 pm

wymiana kół zajmie 4 lata, a że z alstomami jest problem, to wystarczy na peronie stanąć...
oczywiście nie ze wszystkimi
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez xxl » So paź 15, 2005 10:32 pm

Jakoś w całej Europie występują drgania Wszyscy o tym wiedzą ale nikt z tegonie robi paniki Nie zawalił się jeszcze żaden budynek nie rozszczelniła instalacja gazowa U mnie też występują drgania kiedy w pobliżu przejeżdza TIR i co mam też zablokować drogę lub napuszczać pismakówi siać panikę Mieszkanie w gęstej zabudowie niesie ze sobą takie zjawiska
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » So paź 15, 2005 11:12 pm

zresztą nad linią średnicową też można stanąć i będzie się czuło przejeżdżające pociągi kolejowe
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez xxl » So paź 15, 2005 11:28 pm

Każdy pojazd o tak dużej masie powoduje drgania Czuć to dosłownie wszędzie TIR tramwaj pociąg metro
Wiem że mieszkańcom Żoliborza przeszkadzał też tramwaj teraz przeszkadza metro Nie przeszkadzają natomiast śmierdzące kopcące autobusy
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » So paź 15, 2005 11:37 pm

im to przystanek autobusowy nawet przeszkadzał...
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez diego » Wt paź 18, 2005 8:23 pm

xxl napisał(a):Jakoś w całej Europie występują drgania Wszyscy o tym wiedzą ale nikt z tegonie robi paniki Nie zawalił się jeszcze żaden budynek nie rozszczelniła instalacja gazowa U mnie też występują drgania kiedy w pobliżu przejeżdza TIR i co mam też zablokować drogę lub napuszczać pismakówi siać panikę Mieszkanie w gęstej zabudowie niesie ze sobą takie zjawiska

Niestety coś takiego miało juz miejsce, i to całkiem niedawno - bo jakies 3-4miesiace temu zawalilo sie metro w Lozannie, jednak tam bylo to najpradopodobniej spowodowane pracamu przy rozbudowie nie zaś samymi drganiami, wywoływanymi przez przejeżdżające składy metra.
Głowa do góry! Jutro będzie lepiej.
diego
Donator
Donator

Postprzez aessar » Śr lis 16, 2005 5:04 pm

Są jakieś aktualne inf. dot. procesu wymiany kół :?:

Odn. wibracji... niemożliwe jest by cokolwiek stało się budynkowi od drgań, jeśli został wykonany z jako-takich materiałów oraz wg. podstawowych norm i zasad budowlanych.

Tak samo z inst. gazową. Ma ona na mocowaniach pewien margines ruchu, właśnie na wypadek drgań, zmian temperatur, itp. Poza tym przewody nie są z żeliwa.
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez polsmol » Pt lis 18, 2005 9:15 pm

Może gdyby zrobili w Warszawie metro głębokie to nie było by problemów z drganiami? :D
polsmol
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez aessar » Pt lis 18, 2005 10:05 pm

... I może wtedy byśmy mieli trase długości: Politechnika - Świętokrzyska :P (koszty) :mrgreen:
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pt lis 18, 2005 11:49 pm

wbrew pozorom nie - budowa tarczą głęboko może być tania, co udowodniła Hiszpania.
A wymiana kół zostanie rozpoczęta nie wcześniej niż na początku 2006 r.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O metrze