Zatopienie

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

big floods

Postprzez Gość » N mar 28, 2004 2:31 pm

Thanks, I have thought it is a mistake :) ...no great spring floods endangering the metro in Warszsava... I think, this could be a kind of rumours creating :)
Gość

Postprzez Lenin » N mar 28, 2004 5:26 pm

A little offtopick.
MM, do you too have troubles with autolog on this forum?
Tak dla długich składów 81.!
Lenin
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » N mar 28, 2004 6:57 pm

yes... "no" danger
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Feuerwehr » N sty 14, 2007 2:33 am

MeWa "Raz woda strumieniami się wlewała na Wilanowską z przystanków tramwajowych i później na peron. W tamtej hali odpraw woda była aż po klamki do drzwi."

Czy to znaczy, że wszystkie drzwi w metrze są wodoszczelne? (miło by było :) )
Feuerwehr
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez MeWa » Pn sty 15, 2007 1:25 am

nie są, ale można nimi dużo zatrzymać. Zresztą stalowymi drzwiami na pewno zatrzymasz wodę, jak to miało już miejsce u nas. Ale od jakiegoś czasu, jak poprawiono drożność studzienek, problem z gromadzeniem wody nie zdarza się.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez MaDzik » Wt sty 16, 2007 9:17 pm

To teraz pytanie do wszechwiedzącego MeWa: Czy te drzwi stalowe są zamykane automatycznie (tzn elektrycznie) czy ręcznie i ile trwa takie zamknięcie (tzn. ile czasu trzeba do zamknięcia wszystkich drzwi np na stacji Kabaty)?? Poza tym dlaczego mówisz, że Metro nie ma urządzeń wypompowujących wodę z tuneli. Może mi powiesz, że kratki ściekowe w kanale odwadniającym są podłączone do kolektora ściekowego (miejskiego) bez udziału pomp. Po co w takim razie pompownie na stacjach??

PozdrawiaM!!!
MaDzik
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Feuerwehr » Śr sty 17, 2007 12:46 am

Ja mam nadzieję, że drzwi pancerne są zamykane: elektrycznie oraz awaryjnie ręcznie ale nie elektronicznie. Moim zdaniem powinny też istnieć urządzenia do pomiaru promieniotwórczości, skażenia powietrza. Gdyby pomiary okazały się złe to nie otwieramy wrót i kropka! Dodatkowo też jakiś zaplombowany telefon satelitarny połączony hermetycznie z jakąś pancerną anteną naziemną. Wiem, że szaleję ale w ostatecznym rachunku to by się opłacało na wypadek jakiejś katastrofy.
Feuerwehr
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez MaDzik » Śr sty 17, 2007 11:07 am

Poczekajmy na wypowiedź speca do wszystkiego w Metrze!!! Poza tym chciałbym uzyskać informacje praktyczne a nie czysto teoretyczne.

PozdrawiaM!!!
MaDzik
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Aniaa » Cz sty 18, 2007 12:54 am

z problemu wody doszlismy do zagrozenia atomowego czy mi sie wydaje?
all political parties die at last of swallowing their own lies
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez aessar » Cz sty 18, 2007 1:17 am

No właśnie... pewnie części użytkowników forum nasunęło się pytanie: Czy to dobrze, że zarzucono pomysł, by infrastruktura metra mogła w sytuacji nadzwyczajnej pełnić rolę schronu p.atom... ? ;)

PS. Dzisiaj rano (~ 8:10 am) panowie z SOMu wraz z pracownikiem technicznym MW oglądali jedną ze "stalowych kurtyn" na północnej głowicy Wilanowskiej.
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez Feuerwehr » Cz sty 18, 2007 2:52 am

Mhmm, wybornie ! Jak powinno się fachowo nazywać te "stalowe kurtyny" ?
Feuerwehr
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Aniaa » Cz sty 18, 2007 2:22 pm

Feuerwehr napisał(a): "stalowe kurtyny"

to są te wrota na wejściach do stacji?
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez MaDzik » Cz sty 18, 2007 5:45 pm

Fachowo to się nazywa OCL. Skąd ta nazwa to nie wiem.
MaDzik
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Aniaa » Cz sty 18, 2007 6:37 pm

I ich się nie używa no codzień, tylko w sytuacjach kryzysowych?
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez MeWa » Pt sty 19, 2007 3:36 am

MaDzik napisał(a):To teraz pytanie do wszechwiedzącego MeWa: Czy te drzwi stalowe są zamykane automatycznie (tzn elektrycznie) czy ręcznie i ile trwa takie zamknięcie (tzn. ile czasu trzeba do zamknięcia wszystkich drzwi np na stacji Kabaty)?? Poza tym dlaczego mówisz, że Metro nie ma urządzeń wypompowujących wodę z tuneli. Może mi powiesz, że kratki ściekowe w kanale odwadniającym są podłączone do kolektora ściekowego (miejskiego) bez udziału pomp. Po co w takim razie pompownie na stacjach??

PozdrawiaM!!!
nie przypominam sobie, bym pisał o braku urządzeń wypompowujących. Chyba z kimś innym mnie pomyliłeś. Ja natomiast nie mam chęci narażać się zdradzając szczegóły nt systemów zabezpieczeń, zresztą sam nigdy nie zagłębiałem się w szczegóły.
Po co przepompownie? Poważnie się pytasz? Przecież wiesz m.in. że woda gromadzi się w tunelu, że pracownicy metra też korzystają z wody, toalety itp.

dolby - w przypadku obecnie stosowanych bomb atomowych, przy takim zagłębieniu metra, to schrony i tak wiele by nie pomogły. Zresztą ryzyko konfliktu w Polsce jest małe. Stan tych urządzeń i tak jest o wiele lepszy niż innych schronów.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O metrze