Bilety

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Bilety

Postprzez Gdynianin » Wt paź 14, 2003 5:14 pm

Hej przedstawię się. Mam na imię Mateusz i mam 14 lat, jestem z Gdyni. Gdzie można kupić bilety na metro i ile kosztują? Powie mi ktoś jak wyglądają?
Gdynianin

Postprzez MeWa » Wt paź 14, 2003 6:24 pm

tak samo jak normalne bilety na całą komunikację (na aubtobus, tramwaj i metro obowiązuje jeden rodzaj biletów). Są to bilety z paskiem magnetycznym (normalnego formatu, tekturkowe, z tyłu pasek z zakodowanymi informacjami). Ulgowy jednorazowy szkolny 48% - 1,25, studencki 50% - 1,20, normalny - 2,40.
Oczywiście mamy pozaszczytowe jednorazowe, 60-, 90-, 120-minutowe, dobowe, 3-dniowe, 7-dniowe, jednorazowe nocno/podmiejskie, jednorazowe zakupione u kierowcy.
Zaś bilety długookresowe, tzn. 30- i 90-dniowe są zakodowane na karcie miejskiej (wygląda jak bankomatowa)

Tak wygląda bilet z paskiem magnetycznym:
Obrazek
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Banan » Wt paź 14, 2003 8:56 pm

Obrazek
Obrazek
Obrazek
A to jeszcze bilety wcześniejsze.Te specjalnie na metro :D
Banan

Postprzez MeWa » Wt paź 14, 2003 10:07 pm

nie są specjalnie na metro, tylko tak zwane tranzytowe, czyli jadąc autobusem można było się przesiąść w metro w cenie jednego biletu. Ale tylko w metro.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Banan » Śr paź 15, 2003 4:19 pm

MeWa napisał(a):nie są specjalnie na metro, tylko tak zwane tranzytowe, czyli jadąc autobusem można było się przesiąść w metro w cenie jednego biletu. Ale tylko w metro.

Aha rozumiem,a co ma oznaczać "Jednorazowy lub tranzytowy" :?::?:
Banan

Postprzez MeWa » Śr paź 15, 2003 5:08 pm

tranzytowy, że możesz jechać np. metrem i tramwajem / autobusem / trolejbusem lub tramwajem / autobusem / trolejbusem i metrem (tzn. dowolnym środkiem transportu i metre)
a jednorazowy, że jeżeli metro nie podrodze to bilet ważny jest tylko na jeden przejazd autobusem / tramwajem / trolejbusem

więc opcje masz takie
a) 1 dowolny środek transportu + metro
b) 1 dowolny środek transportu
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Banan » Śr paź 15, 2003 5:45 pm

Z pewnych opowieści słyszałem,że bilety były bardziej szanowane niż dzisiaj.Pasażerowie posiadali specjalne portfeliki/saszetki do schowania biletu :)
Banan

Postprzez MeWa » Śr paź 15, 2003 5:52 pm

nie wiem, czy można tak stwierdzić - teraz też można takowe kupić, ale bilety najczęściej pasażerowie chowają do portfeli
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Banan » Śr paź 15, 2003 6:02 pm

A'propos tak jakby biletów.Co sądzicie o monetach wrzucanych do bramek metra w innych miastach np:Nowy Jork :?::?:
Banan

Postprzez MeWa » Śr paź 15, 2003 6:56 pm

monetach?? Hmm nie spotkałem się z czymś takim. W Londynie są oddzielne automaty na bilety, gdzie można kupić każdy rodzaj biletu (u nas też były!!)
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Banan » Śr paź 15, 2003 7:09 pm

Banan

Postprzez Mariusz_NY » Śr paź 15, 2003 7:27 pm

Banan napisał(a):A'propos tak jakby biletów.Co sądzicie o monetach wrzucanych do bramek metra w innych miastach np:Nowy Jork :?::?:
:shock: W Nowym Jorku byly i karty i zetony, ale od jakiekos czasu( 2 miesiace?) sa tylko plastikowe karty z paskiem magnetycznym!!!Wylacznie!!!
Mariusz_NY

Postprzez Banan » Śr paź 15, 2003 9:14 pm

To ty jesteś z NY.fajnie :D Własnie tez się dowiedziałem o karcie.Takie coś znalazłem: Obrazek
Banan

Postprzez MeWa » Śr paź 15, 2003 11:28 pm

nic nie widać :sad:
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Gdynianin » Cz paź 16, 2003 3:56 pm

Ładne bilety :)
Gdynianin

Następna strona

Powrót do O metrze