Łącznik

Ta kategoria poświęcona jest ogólnym tematom o Metrze Warszawskim. Wszystkie wątki tematyczne związane z Metrem w stolicy, zamieszcać proszę tu.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Łącznik

Postprzez Czarek » Pt lis 26, 2010 12:04 pm

Witam,

Czy ktoś wie, kiedy zostanie wybudowany łącznik pomiędzy PKP Warszawa Śródmieście, a Stacją Metro Centrum?

Pozdrawiam,
Czarek
Czarek
Znawca
Znawca

Re: Łącznik

Postprzez Piwoslaw » Śr gru 22, 2010 6:26 pm

W 2008r.
Chyba że wcześniej, tzn. już w 2006.
A właściwie to w 1998r.

Obawiam się, że nikt tego nie wie. Kolejne terminy pojawiają się i cichutko mijają. A ludzie tłoczą się waskimi schodami, dodatkowo blokowanymi przez ulotkarzy i handlarzy. Codziennie widzę tłumy idące tamtędy, ale tłumy jeszcze nigdy nie przeszkadzały betonowi z PKP, od których bardzo (zbyt) wiele zależy. Jestem za. Jeśli chcesz ruszyć temat, to poproś którąś z gazet o artykuł, np. że bardzo jesteś ciekaw jak wygląda niedokończony tunel na wschodnim końcu Śródmieścia i czy jakiś reporter nie dostałby zgody na obfotografowanie, itd. Możesz spróbować na forum Zielonego Mazowasza, tam znajdziesz zwolenników uprzyjaźniania miasta dla pieszych, oni też mogą się lepiej orientować kogo trzeba nękać. Może akcja zbierania podpisów? Mogę kiedyś postać i zbierać, ale trzeba najpierw mieć plan. Jeśli cokolwiek zrobisz, to daj znać (tu lub do mnie na PW).

I jeszcze kilka linków:
Najpierw o zbliżonej tematyce, z 2005r.:
Plany połączenia dworca WKD Śródmieście z stacją Metra Centrum

Też z 2005r., ale bardziej oficjalnie:
[url=http://www.um.warszawa.pl/konferencje_bk/pliki/r2_8_2_integracja_wezla_przesiadkowego_w_centrum_warszawy.pdf]INTEGRACJA WĘZŁA PRZESIADKOWEGO W
CENRUM WARSZAWY[/url]

I krótka dyskusja sprzed miesiąca:
Przejście z Dworca Śródmieście do Metra Centrum
"Pociąg do Tłuszcza, przez Mielonkę, Wołowin..."
Piwoslaw
Donator
Donator

Powrót do O metrze