Psująca się SKM

Kategoria bardzo obszerna, można tu dyskutować na wiele tematów od PKP do TGV :)

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Psująca się SKM

Postprzez Piwoslaw » Cz mar 11, 2010 1:17 pm

Wczoraj przy Zachodnim SKM (podobno stary EN57) zerwała trakcję.

Zauważyliście że większość opóźnień na linii średnicowej spowodowana jest przez pociągi SKM? Mimo, że tych pociągów jest kilkanaście, to psują się znacznie częściej niż składy KM, których jest o rząd wielkości więcej.

Może zaplecze techniczne KM jest lepsze?

Jeśli popsuje się SKM w wydaniu 14WE, to na jej zepchnięcie trzeba czekać na inny taki wagon, bo ich sprzęgi nie są kompatybilne z EN57 (chodzi chyba o wysokość - kilka cm). Być może w przypadku EN57 po prostu następny pociąg go pcha i opóźnienia są mniejsze? Czy nie można wymyślić "przejściówki" między sprzęgami 14WE i EN57?

Następne pytanie: Czy SKM płaci kary za zatory spowodowane awariami? Kary oczywiście dla PLK, bo przecież po co pasażerom?
"Pociąg do Tłuszcza, przez Mielonkę, Wołowin..."
Piwoslaw
Donator
Donator

Re: Psująca się SKM

Postprzez Czarek » Cz mar 11, 2010 1:54 pm

Z tego, co wiem tym razem popsuła się sieć trakcyjna. Tak przynajmniej mówi PLK. Spółki zwalają winę na siebie nawzajem. Myślę, że sytuacja rozwiąże się wraz z upowszechnieniem nowoczesnych sprzęgów.
Czarek
Znawca
Znawca

Postprzez xxl » Pt mar 12, 2010 12:14 am

Z tego co czytałem to pantografy połamały się w dwóch jednostkach SKM, według mnie to dowód że tym razem zawiodła sieć trakcyjna a nie pociąg SKM
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez wqasderaa » Pt maja 08, 2015 8:10 am

razem popsuła się sieć trakcyjna.
Cut down your exam stress by using our latest cert killer C4040-251 and high quality gmat 1Y0-200 and We provide updated www.sterling.edu with 100% pass guarantee along with Thomas Aquinas College
wqasderaa
Obserwator
Obserwator

Powrót do Pociągi