Jak aktywować bilet WKD na karcie miejskiej?

Kategoria bardzo obszerna, można tu dyskutować na wiele tematów od PKP do TGV :)

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Jak aktywować bilet WKD na karcie miejskiej?

Postprzez Andrzej » Śr maja 16, 2007 11:53 am

Cześć

Dziś byłem w ZTM przy metrze Ratusz żeby załadować na kartę miejską bilet WKD, ponieważ od jutra będę korzystać zarówno z metra jak i z WKD. Kobieta w kasie powiedziała że musi mi dać nową kartę i na niej załadować WKD, bo inaczej straciłbym bilet na metro który mam jeszcze na kilka dni. Powiedziała też że nie mogę aktywować tej karty w WKD bo tamte czytniki tego nie robią.

Mam więc pytanie do Was, bo tak się zamotałem że zapomniałem spytać w kasie: jak mam aktywować tę kartę? Czy jak będę chciał doładowac bilet na metro to będę mógł to zrobić na tej karcie z WKD bez utraty biletu WKD czy musze teraz chodzić z 2 kartami?

Proszę odpowiedzcie, bo jutro rano musze jechać WKD, a nie chcę dostać kary... :sad:

Pozdrawiam
Andrzej
Andrzej
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Piwoslaw » Śr maja 16, 2007 8:40 pm

Do niedawna często jeździłem WKD-ką i nie przypominam sobie, aby bilet ładowało się na karcie, chyba że papierowej ;) Jednak od pół roku mogło się coś zmienić. Wiem, że od kilku miesięcy ważne są bilety 30- i 90-dniowe ZTM na odcinku od WKD-Śródmieście do W-wa-Salomea. Od niedawna mówi się o rozszerzeniu strefy do przystanku Opacz, ale nie wiem czy to już obowiązuje.

Prawdopodobnie (wolałbym, żeby ktoś to potwierdził, bo mogę mieć nieaktualne wiadomości) zasada korzystania jest taka, jak w pociągach Kolei Mazowieckich: jeśli masz już zaktywowaną Kartę Miejską, z biletem 30- lub 90-dniowym miejskim lub sieciowym, to możesz na ww. odcinku jeździć ile chcesz. Jeśli masz świeżo załadowany bilet, ale nie zdążyłeś go aktywować w autobusie, tramwaju, metrze lub SKM-ce, masz kłopot. Radzę wtedy kupić bilet jednorazowy (na WKD), dojechać do Warszawy i tu otrzeć się pierwszy lepszy kasownik.

Na stronie http://www.wkd.com.pl/index.php/pl/article_constant/161 jest napisane:
"Posiadacze biletów zakodowanych na Warszawskiej Karcie Miejskiej (lub Elektronicznej Legitymacji Studenckiej) chcący odbyć podróż pociągiem WKD przed wejściem do wagonu zobowiązani są upewnić się, czy bilety te są aktywowane. W taborze WKD nie ma możliwości aktywowania biletu zakodowanego na WKM."
Piwoslaw
Donator
Donator

Postprzez Andrzej » Śr maja 16, 2007 9:24 pm

No cóż przechodząc dziś przez bramkę metra przyłożyłem nową kartę i lampka zaświeciła się na zielono i przepuściła mnie, chociaż na tej karcie mam zakodowany tylko bilet WKD... Bardzo dziwne... I teraz nie wiem już, czy bilet został aktywowany w ten sposób czy nie :/ Ta babka w kasie powiedziała mi jak wychodziłem że mam omijać czytniki - nie wiem co to miało znaczyć, może jakiś kiepski żart, bo miła to ona nie była. :no:
Andrzej
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez xxl » Śr maja 23, 2007 9:50 am

Pierwsze słyszę aby na karcie chipowej zakodować bilet na WKD Ostatnio kilka razy jechałem WKD i jest jedynie możliwość skasowania biletu papierowego w kasowniku
Wchodząc do WKD z kartą miejską trzeba ją aktywować wcześniej
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez groov » Śr maja 23, 2007 6:23 pm

?

też pierwsze słyszę, ale trochę mnie to nie dziwi. Karta miejska miała być "kartą warszawiaka". Słyszałem że ta karta miała działać nie tylko jako karta komunikacji miejskiej, ale także do toalet miejskich itd. Na niej nie ma żadnego znaku ZTM, nigdy też nie było powiedziane że można ją naładować tylko do komunikacji ZTM. Jednak ta sprawa z WKD trochę mnie dziwi...
groov
Znawca
Znawca

Postprzez xxl » Śr maja 23, 2007 8:06 pm

Owszem WK miała być elektronicznym portfelem i służyć do zapłaty za parking bilet do kina itp
Oczywiscie wszystko wyszło jak zwykle. W żadnym pociągu WKD nie możliwości aktywacji tej karty
xxl
Znawca
Znawca

Powrót do Pociągi