Pojedziemy pociągami Flirt

Kategoria bardzo obszerna, można tu dyskutować na wiele tematów od PKP do TGV :)

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Postprzez Odys » Śr sie 06, 2008 7:54 pm

Załóżmy że jest dzień wolny. Wstałę sobie ok godz. 10:00 chcę jechać do Warszawy. Patrze na rozkład i widzę że o 11:30 mam pociąg "Flirt" ...bez zastanowienia wybieram kolej . A tak co? pewnie jak zwykle "kibelek" ...o nie jadę samochodę .
Dla mnie to ma duże znaczenie

Więc jedziesz o 11.30 Flirtem, a w drodze powrotnej o 14.50 tłuczesz się ENką bo akurat Flirtu nie będzie a samochód został pod miastem... :D

Jak dla mnie to trochę głupie oglądac się na to co będzie jechać - no chyba że chce się to sfotografować :P

Mimo wszystko nabieram szacunku dla mieszkańców Trójmiasta, którzy nie wybrzydzają :P
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez Czarek » Śr sie 06, 2008 8:17 pm

W poniedziałek jechałem SKM z Trójmiasta kilka razy. Wszystko było ok. Niby stare "kible" ale rozkład trzymają. Często chodzą.

A ja rozumiem podejście wyboru pociągu. Przykład: mam jechać do Warszawy pociągiem. Godziny mi są obojętne. Wybieram, więc lepszy skład, SKM zamiast KM.
Czarek
Znawca
Znawca

Postprzez Emigrant » Cz sie 07, 2008 6:22 pm

Jak dla mnie to trochę głupie oglądac się na to co będzie jechać - no chyba że chce się to sfotografować

Odys może to i głupie ale ja taki jestem, nawet gdybym miał wracać "kibelkiem" 8) . Tak samo traktuje Metro, autobusy i tramwaje. Na kolei też jak mam możliwość jechać IC, to nim jadę.
Kilka razy jechałem koleją w Angli, Francji i Niemczech. Gdyby takie pociągi jeździły u nas, samochód traktował bym jako ostateczność
Emigrant
Znawca
Znawca

Postprzez Czarek » Wt paź 07, 2008 1:03 pm

W ostatnie dwie niedziele widziałem pociąg Flirt na trasie do Żyrardowa. Czy ktoś wie coś na ten temat? Jakaś zmiana trasy?
Czarek
Znawca
Znawca

Postprzez przewoz » Wt paź 07, 2008 8:19 pm

Jeden obieg w tygodniu ma na stałe do Żyrardowa (rano) i po południu do Grodziska (chyba tylko w D). Ale Flirtów w KM jest już 6 sztuk chyba, więc mogły wpaść w inne przypadkowe obiegi.
przewoz
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Czarek » Pn paź 13, 2008 6:26 am

Jechałem nim ostatnio w czwartek ok 14:05 z Warszawy do Pruszkowa. Jest ciszej niż w SKM. Tłumienie drgań jest też lepsze. Lepszy w SKM chyba układ siedzeń. Na plus Flirta można zaliczyć toaletę, w SKM jej czasami bardzo brakuje.
Czarek
Znawca
Znawca

Postprzez przewoz » Pn paź 13, 2008 2:16 pm

Czarek napisał(a):Jechałem nim ostatnio w czwartek ok 14:05 z Warszawy do Pruszkowa. Jest ciszej niż w SKM. Tłumienie drgań jest też lepsze.

W końcu zawieszenie jest skonstruowane pod 160 km/h... I co lepsze, przy 130km/h (tyle jeździ się u nas) jest ciszej niż przy 100-110 km/h w 14WE....
przewoz
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Odys » So paź 25, 2008 2:02 pm

Na plus Flirta można zaliczyć toaletę, w SKM jej czasami bardzo brakuje.

No nie przesadzaj to zupełnie inny typ pociągu. SKM to Urban Rapid Transit - no przynjamniej w założeniu :_: - a Flirty to regionalka...
W sumie muszę przyznać pociąg przyjemny.
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez Czarek » N paź 26, 2008 8:35 am

Masz rację z innym typem pociągu. Chodzi tu o przyspieszenia, prędkości maksymalne, układ siedzeń, itp. Ale zauważ, że SKM jedziesz często z połączeniami. W autobusach, tramwajach i metrze to bez sensu. Będąc w drodze godzinę lub półtorej czasami musimy korzystać z toalety. Kiedyś wysiadłem z takiej SKM-i i na próżno szukałem czynnej toalety na Śródmieściu. Uczucie super - polecam. I jeszcze taka ciekawostka... Te same składy w Trójmieście mają czynną toaletę, te pożyczone, które kursują u nas zastępczo mają ją zamkniętą (przynajmniej raz taka była). Rozumiem, że problem toalety na krótkich czasach występuje raczej incydentalnie, ale czasami występuje. Dlatego jestem za chociaż jedną toaletą - może być i płatna... (jakieś monety, itp.).
Czarek
Znawca
Znawca

Postprzez Emigrant » N paź 26, 2008 1:52 pm

Z tymi toaletami to cała Warszawa kuleje. Nie tylko dworce ale w ogóle miasto zwłaszcza centrum. W pociągach typu "kibelek" też pozostawało wiele do życzenia. Tu na szczęście coś się zmienia na lepsze.
Emigrant
Znawca
Znawca

Postprzez przewoz » N paź 26, 2008 4:50 pm

Masz rację z innym typem pociągu. Chodzi tu o przyspieszenia, prędkości maksymalne, układ siedzeń, itp.

W tym momencie osiagi tych wszystkich pociągów są tak podobne, że różni je tak własciwie układ siedzeń i ilość wejść. To z tych powodów Flirty są typowymi nowoczesnymi "regionalkami".
W 14WE kibelków nie ma, w 19WE nie pamiętam, czy jest toaleta, czy nie... Chyba nie i chyba nie ma większych powodów, żeby na prawdę była.
Postarał bym się raczej nad zrobieniem kibelków ogólnodostępnych w samej Warszawie (płatnych oczywiście). Jak nie Centralny, to potem zostaje 1 i 3 peron dw. Śródmieście. Reszty toalet trzeba szukać po restauracjach i centrach handlowych, jak ktoś wie jak się zakręcić, to również na Politechnikę pójdzie za potrzebą ;)
Ale toalety być powinny.

Wracając do Flirtów, to wiele na to wskazuje, że większość zdecydowana pójdzie na trasę siedlecką. Pytanie - czy wszystkie podwójne, bo obiegów sporo. Oby jak najwięcej podwójnych.
przewoz
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Emigrant » N paź 26, 2008 11:41 pm

...większość zdecydowana pójdzie na trasę siedlecką.

A co z Sochaczewem :zlosc: Ja chcę takim jeździć do Błonia :cry:
Emigrant
Znawca
Znawca

Postprzez przewoz » Pn lis 03, 2008 3:43 pm

Emigrant napisał(a):
...większość zdecydowana pójdzie na trasę siedlecką.

A co z Sochaczewem :zlosc: Ja chcę takim jeździć do Błonia :cry:

Doszukałem się jednego składu do Łowicza Gł. w wieczornym szczycie. Więcej nie widać i wiele wskazuje, że może nie być (jeszcze piętrusy do Płocka pojadą z nowszych pociągów).
przewoz
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Emigrant » Pn lis 03, 2008 4:44 pm

Dziwie się, że zmodernizowane linie nie są obsługiwane przez nowy tabor. Tam przecież mają największe pole do popisu. Co się za tym kryje?
Emigrant
Znawca
Znawca

Postprzez Piwoslaw » Pn lis 03, 2008 6:51 pm

Racja. Na jedynej w ogóle nieremontowanej linii otwockiej jeździ ostatnio bardzo dużo Flirtów, najczęściej relacji Pilawa-Sochaczew. Gdzie jak gdzie, ale tu nie rozwiną skrzydeł :(
Piwoslaw
Donator
Donator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pociągi