Nowa trasa Szybkiej Kolei Miejskiej

Kategoria bardzo obszerna, można tu dyskutować na wiele tematów od PKP do TGV :)

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Postprzez Odys » So mar 01, 2008 11:50 am

Póki co nie ma alternatywy dla kibli. SKM to też "kibel" tylko w nowym opakowaniu. Te same parametry, zużycie prądu, zero kroku na przód.
Mam nadzieję że SKM zainwestuje trochę kasy w nowoczesny tabor a nie prowizorki z PafaWag...
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez Czarek » So mar 01, 2008 2:32 pm

Odys napisał(a):Póki co nie ma alternatywy dla kibli. SKM to też "kibel" tylko w nowym opakowaniu. Te same parametry, zużycie prądu, zero kroku na przód.
Mam nadzieję że SKM zainwestuje trochę kasy w nowoczesny tabor a nie prowizorki z PafaWag...

Parametry techniczne może i te same... nie sprawdzałem. Fakt jest jednak taki, że jest tam zdecydowanie ciszej i wygodniej. jazda jest bardziej płynna. Jeśli z klimatyzacji nie kapie to spełnia ona swoją funkcję.

W SKM denerwują mnie jednak dwie rzeczy:

- beznadziejne grzejniki umieszczone przy oknach zamiast pod siedzeniami. Zawsze jak jadę SKM brakuje mi miejsca na nogi pomimo, że nie jestem za wysoki. W zimę grzejniki są bardzo gorące, co powoduje konieczność trzymania nogi z daleka i dziwne przybliżenie ich do sąsiadów...

- znacząco węższe siedzenia niż w KM. Tu są bardzo szerokie przejścia, a siedzenia bardzo wąskie. Tak jak pisałem wcześniej nie jestem za wysoki ale taki układ pasuje bardziej dla jednej osoby albo pary... (przed ślubem, ewentualnie krótko po :D ).
Czarek
Znawca
Znawca

Poprzednia strona

Powrót do Pociągi