Pendolino

Kategoria bardzo obszerna, można tu dyskutować na wiele tematów od PKP do TGV :)

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Pendolino

Postprzez Piła » N sty 22, 2006 1:28 pm

Dlaczego pkp nie kupiło Pendolino ??? takglosno bylo w 94r i nic ... a co z nowymi lokomotywami PKP tez sie tak chwalili ale widzialem je tylko na foto nigdy na zywo ...??
Piła
Obserwator
Obserwator

Postprzez iktoto » Wt sty 24, 2006 8:53 pm

Ja widziałem nową lokomotywę PKP jakieś 7 lat temu, będąc na terenie PaFaWagu. Stała na szynach i czekała na lepszy los. Potem, wraz z siostrami, po kosztownych przeróbkach, Adtranz Pafawag wyeksportował je do Włoch.

Pendolino nie zakupiono z tego samego powodu, dla którego polskie pociągi się wloką, wyglądają co raz gorzej, śmierdzą, no i jest ich co raz mniej. Pieniądze.
Metal motion comes in bursts
But the gas station can quench that thirst
Suspension cracked on an unmade road
The trucker's eyes read "overload!"
And out on the subway...
iktoto
Znawca
Znawca

Re: Pendolino

Postprzez Czarek » Śr lut 16, 2011 9:38 pm

Piła napisał(a):Dlaczego pkp nie kupiło Pendolino ??? takglosno bylo w 94r i nic ... a co z nowymi lokomotywami PKP tez sie tak chwalili ale widzialem je tylko na foto nigdy na zywo ...??

PKP kupi Pendolino, ale bez systemu wychylanego pudła. Podobno taki system można w przyszłości zamontować. Nie wiem, nie znam się :)
Czarek
Znawca
Znawca

Postprzez Czarek » N mar 06, 2011 1:18 pm

BRc465 napisał(a): Wątpię. Na niektórych torach nawet konstrukcja tak prosta jak EN57 sobie nie radzi, więc kupią chyba tylko dla szpanu na Euro 2012.

Przetarg na pociągi Pendolino jest już rozstrzygnięty. Co do torów: od 2007 roku trwa modernizacja szlaku Warszawa Wschodnia - Gdynia Główna (to jest chyba E65). Pociągi na niektórych odcinkach mogą już jechać 160 km/h. W realizacji jest też modernizacja szlaku od Kozłowa do Krakowa.
Czarek
Znawca
Znawca

Postprzez Grzybu » Śr gru 17, 2014 3:26 pm

słyszeliście ostatnio tą akcję z pendolino:D? nieźle się popisali na starcie z tym:D swoją drogą ta nazwa mi się jakoś dziwnie kojarzy...
Grzybu
Obserwator
Obserwator

Postprzez szaloNa21 » Śr sty 28, 2015 4:19 pm

Nie słyszałem nie widziałem.Ogólnie to nie wiem nic .Codziennei sledze gdzie ma sie pojawic ale jakos lipa.
szaloNa21
Obserwator
Obserwator

Postprzez dalissa » Śr lut 04, 2015 12:23 pm

Piła napisał(a):Dlaczego pkp nie kupiło Pendolino ??? takglosno bylo w 94r i nic ... a co z nowymi lokomotywami PKP tez sie tak chwalili ale widzialem je tylko na foto nigdy na zywo ...??

Ja widziałam na żywo, pendolino jeździ na pewno na trasie Poznań-Wolsztyn od 2005 roku
dalissa
Obserwator
Obserwator

Postprzez opelomaniak » Śr lut 11, 2015 7:10 am

Ja niestety jeszcze nie widzialem... a z checiam bym sie przyjrzal temu cudu :)
opelomaniak
Obserwator
Obserwator

Postprzez wojbest » Cz mar 05, 2015 1:01 am

Jechał ktoś pendolino? jakie wrażenia? Opłacało się wydawaćtyle kasy na to coś co u Nas jeździ jak zwykły pociąg? Komfort pewnie lepszy i tyle
wojbest
Obserwator
Obserwator

Postprzez wyrwanyzkontekstu » Pt mar 06, 2015 1:28 pm

Pendolino spisuje się do tej pory świetnie. Jechałem ostatnio na trasie krk-wawa. Żadnego opóźnienia czy też problemów z obsługą
wyrwanyzkontekstu
Obserwator
Obserwator

Postprzez kojotek » Pn mar 23, 2015 9:24 pm

rozwinąć skrzydeł nie może ale wprowadzenie Pendolino dało impuls do zmian w infrastrukturze i w tej chwili jest pełno remontów także pozostaje tylko czekać.
kojotek
Obserwator
Obserwator

Postprzez myscoriouse » N mar 29, 2015 2:07 pm

Pomimo kilku początkowych incydentów z Pendolino mogę smialo stwierdzic, ze te pociagi to duzy krok na przod. Mialem przyjemnosc sie przejechac kilka dni temu - swietne wrazenia. Nareszcie!
myscoriouse
Obserwator
Obserwator

Postprzez MarcinM1992 » Pn mar 30, 2015 7:11 pm

Zawsze mnie to zastanawiało dlaczego rząd nie rozwija kolej w Polsce - przecież nasz kraj dzięki swoim wymiarom i wielkość nadaje się do podróżowania koleją zdecydowanie bardziej niż samolotami z Katowic do Gdańska, czy z Lublina
MarcinM1992
Obserwator
Obserwator

Postprzez Czarek » Wt mar 31, 2015 10:21 am

wojbest napisał(a):Jechał ktoś pendolino? jakie wrażenia? Opłacało się wydawaćtyle kasy na to coś co u Nas jeździ jak zwykły pociąg? Komfort pewnie lepszy i tyle

Jechałem. Jest bardzo cicho i przyjemnie (poza denerwującymi komunikatami co 15 minut). Po podróży byłem mniej zmęczony niż zwykle. Nie jestem obiektywny ponieważ nie lubię wagonów bezprzedziałowych.
Czarek
Znawca
Znawca

Postprzez martad » Pn kwi 13, 2015 12:35 am

Owszem, standardy nieporównywalnie lepsze od typowych pociągów, ale moim zdaniem zrobili wokół tego za dużo szumu. Z cenami naprawdę przesadzili...
martad
Obserwator
Obserwator

Następna strona

Powrót do Pociągi