SKM będzie dłuższa

Kategoria bardzo obszerna, można tu dyskutować na wiele tematów od PKP do TGV :)

Moderatorzy: Piotr, Czarek

SKM będzie dłuższa

Postprzez Ryflak » Wt gru 06, 2005 11:03 pm

SKM będzie dłuższa

- Ze względu na duże zaintersowanie SKM w przyszłym roku trasa szybkiej kolei zosta -
nie wydłużona. Pociągi dojadą do Pruszkowa lub Grodziska Mazowieckiego. Nie będą też zawracać na stacji Falenica (ostatnia na terenie stolicy), ale pojadą do Otwocka.

- Wydłużenie trasy ucieszy mieszkańców podwarszawskich miejscowości. Do tej pory
SKM była dla nich bezużyteczna. Do stolicy musieli dojeżdżać pociągami WKD lub Kolei Mazowieckich.

- SKM ma teraz dwa składy jeżdżące po torach. Przewozi ok. 40 tys. osób miesięcznie.
Do końca roku ma mieć sześć pociągów. Mogłaby więc przewieźć nawet 120 tys. osób,
ale żeby to robić, jej pociągi muszą jeździć w godzinach szczytu.

----- http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?p ... s_id=75942
Ryflak
Początkujący
Początkujący

Postprzez chruscik » Śr gru 07, 2005 12:28 am

do otwocka to dobrze... moze sie wreszcie ucywilizuje tramsport miedzy warszawa a otwocxkiem ... a czy do pruszkowa powinno sie kierowac SKM tam juz jest WKD...
Obrazek
"Podwojny wiotki, prawie jak murzynski"

Linie obsluguje
R-11 Kleszczowa
chruscik
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Śr gru 07, 2005 7:37 pm

WKD jeździ na innej trasie, jest inna taryfa.
a co z tych planów wyjdzie, to zobaczymy - najpierw tabor muszą kupić dodatkowy
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez aessar » Śr gru 07, 2005 8:49 pm

Brzmi pozytywnie.
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez Ryflak » Śr gru 07, 2005 9:02 pm

Firmy busiarskie takie jak Arka, MiniBus chyba tego nie przeżyją...
Nikt już nie będzie chciał nimi jeździć z Otwocka, Józefowa do Warszawy.

Z roku na rok będą tracić klientów na rzecz SKM-u.
Ryflak
Początkujący
Początkujący

Postprzez chruscik » Śr gru 07, 2005 9:31 pm

albo beda stanowic dojazd do SKM-u albo pozmieniaja trasy... choc napewno nie bedzie im tak dobrze jak teraz :)
Obrazek

Linie obsluguje
R-11 Kleszczowa
chruscik
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pt gru 09, 2005 12:58 am

snujecie niewiadomo jakie plany, jak SKM nie może sobie poradzić nawet z kursowaniem na trasie do Falenicy. A na inne relacje wymagana byłaby większa ilość pociągów.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez polsmol » Pt gru 09, 2005 4:29 am

MeWa napisał(a): jak SKM nie może sobie poradzić nawet z kursowaniem na trasie do Falenicy.

A z czym konkretnie mają kłopot?
polsmol
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez xxl » Pt gru 09, 2005 5:14 pm

To są kłopoty wieku dziecięcego MeWa jęzeli myslisz o awariach pociągów SKM to wiedz że pociągi KM psują sie tak samo Ostatnio siedziałem w pociągu który utkwił na trasie ponad godzinę
Nie wiem skąd ten sceptycyzm u ciebie Odnoszę wrażenie że konkurencja na torach jest Ci nie na ręke Takie odnoszę wrażenie
Wiesz dobrze że nie lubię KM za podejscie do pasażera za idiotyczny rozkład pojedyńcze składy w godzinach szczytu i całkowite nie liczenie sie z pasażerem KM na razie są monopolistą i jeżeli nie pojawi się spółka która zagrozi monopoliscie to nie zmieni sie nic na lepsze Pierwsze oznaki walki o klienta już widać Obniżenie cen biletów na trasie gdzie kursuje SKM
Mam nadzieję że SKM niedługo dojedzie do Grodziska i na tej trasie też rozpocznie sie walka o klienta
KM twierdziły że nie mogą obnizyc cen biletów a miała byc obniżka o 30 % z powodu nadmiernego wandalizmu Teraz gdy wkracza konkurencja magicznie obniża sie cena przejazdów
Czekam na bilet z Grodziska do Warszawy za 2,5 zł jak i reszta pasażerów płacąca horrendalne ceny za bilety
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pt gru 09, 2005 8:01 pm

polsmol napisał(a):
MeWa napisał(a): jak SKM nie może sobie poradzić nawet z kursowaniem na trasie do Falenicy.

A z czym konkretnie mają kłopot?
z rozkładem, z dogadaniem się z KM, PLK i ZTM
A wiele kłopotów wieku dziecięcego unikniętoby, gdyby Kaczyński nie chciał w owczym pędzie uruchamiać kolejki.

xxl napisał(a):Odnoszę wrażenie że konkurencja na torach jest Ci nie na ręke
nie, odnosisz błędne wrażenie, po prostu SKM w kształcie jakim zostało obecnie zaproponowana mi nie odpowiada - brak konkretów, mówienie o ersatzu II linii metra, wspólnego biletu i mówienie o remedium na wszelkie kłopoty komunikacyjne. W tej roli się SKM nie sprawdziła, ludzie i tak wybierają autobus - czas przejazdu porównywalny, zasięg większy i częstotliwość lepsza. Niektóre kursy SKM świecą pustkami.

xxl napisał(a):Wiesz dobrze że nie lubię KM za podejscie do pasażera za idiotyczny rozkład pojedyńcze składy w godzinach szczytu i całkowite nie liczenie sie z pasażerem KM
wiem, ale ja widzę postęp od PR-ki. Nie wszędzie opłacalne jest puszczanie pociągów, a jak widać - wyniki spółki są naprawde dobre. I moim zdaniem KM dba o klienta o czym świadczy wiele przedsięwzięć. Poza tym częstotliwości teraz na wielu liniach się poprawiły

xxl napisał(a):Czekam na bilet z Grodziska do Warszawy za 2,5 zł
2,5 zł jest tylko w określonych godzinach. A SKM nie stanowi takiego zagrożenia dla KM, bo nie dojeżdża do Otwocka, zaś potoki na trasie do Falenicy nie są duże. Teraz dużo osób robiło tak, że darmową SKM-ką podjeżdżało do Falenicy i tam się przesiadało w pociąg na południe. Ale były to pociągi darmowe.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez xxl » So gru 10, 2005 1:51 pm

MeWa problem jest w tym że KM nie za bardzo lubią konkurencję i zrobią wszystko aby jak najdłużej pozostać monopolistą
Co do tej jak powiadasz dbałosci o klienta to według mnie jest zwykłe mydlenie oczu Przykład z dziś jak KM dba o swojego klienta Rano pociąg do Skierniewic na samym starcie opózniony o 20 minut Oczywiscie przyjeżdza jedna jednostka Odjazd nastepuje w tym samym czasie co następny pociąg do Grodziska Z powodu tłoku kiepska wymiana pasażerów ziekszony postój na każdej stacji Pociąg przyjeżdza na moją stacje opózniony już 40 minut
W zasadniczych kwestiach czyli punkualnosć komfort podrózy pasażera jest coraz gorzej nie lepiej
MeWa wejdz sobie na stronę KM i zobacz ludzi narzeka na nowy rozkład jazdy który miał byc podobno rewelacyjny Wymalowanie pociągu w sraczkowaty biało-zielony kolor oraz nowe mundurki to nie wszystko aby pasażer był zadowolony
MeWa zrozum oni muszą coś robic aby ktoś nie zarzucił że po wpompowaniu takich dotacji z samorządu nic się nie dzieje Ale jak pisałem jest to zwykłe mydlenie oczu
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » So gru 10, 2005 6:14 pm

a Ty jesteś zwykłym malkontentem, którem KM za żadne skarby się nie spodoba.
Nikt o zdrowych zmysłach codziennie dojeżdżający do Warszawy nie będzie jechał pociągiem osobowym.
Suma sumarum rozkład nowy zwiększa ilość pociągów i woj, mazowieckie nie stoi przed groźbą zawieszenia wielu kursów w przyszłym roku, jak to ma miejsce w innych rejonach Polski, bo kolej już nie naciąga województwa na wyimaginowane koszty. I to jest podstawowa zaleta, która przemawia za KM a nie za PR-ką.
A odnośnie SKM - to wina SKM-u, że jest zły rozkład a nie Kolei Mazowieckich, trudno oczekiwać, żeby KM udostępniły najlepsze godziny.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez xxl » So gru 10, 2005 11:32 pm

MeWa a jakim pociągiem mam dojechać np do Miedzyborowa Jaktorowa Suchej Legionowa Mińska
Wiesz jestem nienormalny bo powinien pojechac do Zyrardowa pospiechem i zasuwac 7 km na piechote
Oczywiscie ze jestem malkontentem bo KM ma mnie w d....e Na palcach jednej ręki mogę policzyc wypadki kiedy dojechałem planowo do celu do tego jadę w tłoku bo jedzie jedna jednostka Ależ jest cudownie gdy jadę w grubej kurtce scisniety tak że nie mogę się ruszyc Nie wszyscy mogą jechać pospiechami
A Więcej pociąów więcej pojedyńczych składów kiedy teraz ludzie psioczą już na tłok Ale to wszyscy są malkontenci i nienormalni bo jadą pociągiem KM
Za czasów okropnych PR jezdziły EZT trzyskładowe Rozkład co prawda niedoskonały był o wiele lepszy dt tego gniotu który wymysliły KM W szczyie przewozowym przerwy co 2h Nie wiem jak trzeba być zatwardziałym aby tego nie widzieć Ale takich niereformowalnych przypadków zakochanych w KM jest na szczęscie mało Ludzie widzą że pomimo sraczkowatyych kolorków i zielonych mundurkow wszystko inne godziny kursów krotkie składy jest o wiele gorsze niż kiedys
Dzisiaj poczytałem opinie pasażerów na stronie KM i 99,9% niemiłosiernie psioczy na KM Powtarza sie w zasadzie jedno nie zdołałem wejsc do pociągu jechałem godzine scisnięty jak sardynka co za debil wymyslił rozkład po godz 20 nie ma pociągu i musze czekać 2 godziny na następny i tego typu podobne Coś musi w tym być ludzie nie piswzą tego bezpodstawnie Ale według ciebie to wszyscy malkontenci bo powinni byc zadowoleni ....bo zmienia się na lepsze
MeWa poczytaj sobie opinie pasażerów pojeżdzij sobie w godzinach szczytu to zmienisz zdanie
A jak pisałem już dawno zaraz jak powstała spółka KM że jest to firma która jest nastawiona na maksymalne wydojenie pasażera bez zapewnienia mu minimum komfortu to niektórzy bardzo mnie atakowali Jaki to miał być wspaniały rozkład jak to firma miała dbać o pasażera
Okazuje niestety że jak zwykle miałem rację Drugi już rozkład jeszcze gorszy od porzedniego poprzedzony badaniami rynku które kosztowały 100 tyś zł W samych godzinach szczytu pojedyńcze jednostki dzięki czemu ludzie nie mieszczą sie do pociągu i zostają na peronie
W zamian za to pociągi wymalowane w nowe kolorki i mundurki ala gajowy No po prostu super firma Nie ma co
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Wt gru 13, 2005 8:36 pm

Cóż z doniesień prasowych wynika, iż rozkład rzeczywiście nie jest najlepszy, ale nie zgodzę się, że KM nastawiona jest na maksymalne wydojenie pasażera. Już prędzej skłonny byłbym do przypisania tego określenia PR-ce.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez MeWa » Pt gru 16, 2005 7:56 pm

Cóż sytuacja jest już klarowniejsza - z pustego i salomon nie naleje. Tu już nawet nie chodzi o pieniądze, a brak taboru. Mimo przejęcia części połączeń od PR, PR-ka zmniejszyła ilość udostępnianego taboru.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Następna strona

Powrót do Pociągi