SKM kolejna porazka... :)

Kategoria bardzo obszerna, można tu dyskutować na wiele tematów od PKP do TGV :)

Moderatorzy: Piotr, Czarek

SKM kolejna porazka... :)

Postprzez chruscik » Śr paź 12, 2005 11:21 am

Obrazek
"Podwojny wiotki, prawie jak murzynski"

Linie obsluguje
R-11 Kleszczowa
chruscik
Znawca
Znawca

Postprzez Wengiel » Śr paź 12, 2005 4:48 pm

Producent chce go zaprezentować szerszej publiczności. Uznaliśmy, że będzie on też dobrą promocją naszej Szybkiej Kolei Miejskiej.
Dobrą promocja to byłoby regularne jego kursowanie w Warszawie. :x
Wengiel
Początkujący
Początkujący

Postprzez siema » Śr paź 12, 2005 6:31 pm

Ja nie wiem w ogóle jak można promować coś takiego!? Ten pociąg byćmoże rzeczywiście będzie atrakcją targów, ale raczej wystąpi tam w roli fenomenu i to negatywnego. Takich rzeczy się po prostu nie buduje - nowy skład na podstawie ponad czterdziestoletniej konstrukcji! Paranoja..!
siema
Znawca
Znawca

Postprzez xxl » Śr paź 12, 2005 10:55 pm

Jak zwykle pismacy szukają dziury w całym Pomijam już fakt Halnego Dziśiaj nim jechałem według mnie żadna rewelacja oprócz klimy która nie powiem działa trzęsie tak samo jak w starym EZT Ale co się dziwić napęd ten sam Ale chciałem się skupić na czym innym na wypożyczonym pociągu od SKM Trójmiasto Ludzie według Wybiórczej narzekają że to stary skład A jest to jednostka po generalnej modernizacji Bardzo podobna do tych które jeżdzą w KM Tak samo podwójne okna nowe wyświetlacze także po bokach składu nowy wystrój wnętrza Nie wiem co znowu nie podoba się ludziom A robienie nagonki przez pismaków też nie wyjdzie SKM na dobre
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez Odys » Pt paź 14, 2005 2:23 pm

XXL jak chodzi o drgania to nie jest to jednostronne. Pociąg wytwarza drgania ale zniszczone torowisko oddziaływuje w podobny sposób. Oznacza to ni mniej ni więcej że jakiego pociągu byś nie puścił to będzie go telepać jak są zdezelowane tory.

Siema nie wiem jak tam z metrem dokładnie ale wydaje mi się że seria "81" jest również robiona na podstawie konstrukcji lat 60. jakoś nie narzekają na nowe jej odmiany podczas gdy "Metropolis" rozczarowuje, pomimo swej "nowości" konstrukcyjnej...

Dziwi mnie w tym wszystkim fakt że Nowy Sącz nie płaci zamiast warszawy. Przynajmniej tak wynika z textu artykułu. Możliwe jednak że artykuł nie jest dokładny...
Odys
Znawca
Znawca

Postprzez xxl » Pt paź 14, 2005 5:10 pm

Wiem że sporo zależy od stanu torowiska A wiemy jak kolej troszczy się o swoją infrastrukturę Generalnie jednak podróż Halnym przypadła mi do gustu I tak podróż jest o wiele przyjemniejsza niż zwykłym pociągiem
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez bazylM » Pt paź 14, 2005 9:19 pm

Wina KACZYŃSKIEGO - on jak zwykle chce się popisać na dniach wyborów prezydenckich. To tak jak z tym planem rozwoju miasta. Na szczęście tym razem porażka. :D
"Przed dwudziestką myśli się tylko o kochaniu, potem kocha się myśleć." - Albert Einstein
bazylM
Początkujący
Początkujący

Postprzez MeWa » N paź 16, 2005 12:32 am

xxl napisał(a):A robienie nagonki przez pismaków też nie wyjdzie SKM na dobre
a myslisz, że oni chcą, żeby wyszło? Zwłaszcza w czasie kampanii? Gazety też mają swoją linię polityczną... I to nie tylko GW, ale też np. Rzepa
Ale jazda pociągiem pozytywna - pasażerom z pewnością się spodoba i nie poznają, że tutaj mogło być cokolwiek ze starego EZT
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez siema » N paź 16, 2005 1:17 am

Odys napisał(a):Siema nie wiem jak tam z metrem dokładnie ale wydaje mi się że seria "81" jest również robiona na podstawie konstrukcji lat 60. jakoś nie narzekają na nowe jej odmiany podczas gdy "Metropolis" rozczarowuje, pomimo swej "nowości" konstrukcyjnej...
81 była kupiona już dziesięć lat temu i jak się okazało (co można było również przewidzieć, ale nie o to mi chodzi) trzeba składy teraz wydłużyć. To zupełnie inna sytuacja, nie doczepisz nic nowoczesnego bo po prostu nie będzie 'chodziło', dlatego trzeba dokupić wagony tego samego typu. A w przypadku koleji powinna być to całkiem nowa konstrukcja. Ale właściwie nie ma już co sprawy roztrząsać, jak to już zostało powiedziane na takie tory jakie mamy taki Halny to aż za dużo. Właściwie można powiedzieć idealne rozwiązanie - na stare torowisko stare pozdespoły, nowe pudełko, żeby cieszyło pasażera. :eee:
siema
Znawca
Znawca

Postprzez xxl » N paź 16, 2005 11:35 am

Zwykłego pasażera nie interesują sprawy techniczne nie interesuje go jakie pociąg ma silniki jaki rozruch ile żre prądu
Potencjalny pasażer chce być przewieziony w takich warunkach aby po wyjsciu ww lato nie był zlany potem żeby w pociągu mógł porozmawiać z znajomym a nie krzyczeć z powodu hałasu
Tu Halny sprawuje się muszę przyznać idealnie działa klima jest cicho można w spokoju poczytać ksiązkę porozmawiać W porównaniuze zwykłym EZT Halny to niebo a ziemia
Pismacy szukają dziury w całym chcąc zaszkodzić Kaczyńskiemu niszczą w zalążku całą SKM ale myślęże jak skończą się wybory to SKM będzie mogła działąć w spokoju
Zrobiona olbrzymią aferę z tego że pociąg zepsuł się pierwszego dnia Pociąg dla WKD psuł się niemal codziennie raz się nawet palił I co była o tym tylko mała wzmianka
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez chruscik » N paź 16, 2005 12:43 pm

dzis jechalem nowy skladem skm :) nie podobaly mi sie drzwi do kabiny maszynisty, wygladaly wyjatkowo tandetnie, schodki wejsciowe tez sa dosyc nie pareczne... no i brakuje komunikatow dzwiekowych
Obrazek

Linie obsluguje
R-11 Kleszczowa
chruscik
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pn paź 17, 2005 7:19 pm

siema napisał(a):
Odys napisał(a):Siema nie wiem jak tam z metrem dokładnie ale wydaje mi się że seria "81" jest również robiona na podstawie konstrukcji lat 60. jakoś nie narzekają na nowe jej odmiany podczas gdy "Metropolis" rozczarowuje, pomimo swej "nowości" konstrukcyjnej...
81 była kupiona już dziesięć lat temu i jak się okazało (co można było również przewidzieć, ale nie o to mi chodzi) trzeba składy teraz wydłużyć. To zupełnie inna sytuacja, nie doczepisz nic nowoczesnego bo po prostu nie będzie 'chodziło', dlatego trzeba dokupić wagony tego samego typu.
Od początku było wiadomo, że trzeba wydłużyć... Warszawa miała dostać od ZSRR 90 wagonów, a skończyło się na 10, bo się Związek rozpadł - więc na prędce trzeba było coś kupić. W 1997 r. i tak dokupiono dodatkowe wagony w celu wydłużenia pociągów do 4 wagonów. Zresztą Metro ma ogłosić przetarg na wagony KOMPATYBILNE z obecnymi, więc nie musi to byś ten sam typ - podejrzewam, że inne wersje tego producenta też będą jeździć z naszymi 81-71 czy 81-57

xxl napisał(a):Pismacy szukają dziury w całym chcąc zaszkodzić Kaczyńskiemu niszczą w zalążku całą SKM ale myślęże jak skończą się wybory to SKM będzie mogła działąć w spokoju
Zrobiona olbrzymią aferę z tego że pociąg zepsuł się pierwszego dnia

W dwa pierwsze dni. SKM było źle przygotowane - pomysł uruchomienia pociągów już teraz był ewidentnie robiony pod wybory, a składy przecież mogłyby kursować na zasadzie przejazdów służbowych w celu sprawdzenia taboru.
Odnośnie WKD - był to pociąg zupełnie prototypowy, a tu masz pewne założenia i elementy stare.
SKM ma beznadziejny rozkład i nie zastąpi wspólnego biletu z Kolejami Mazowieckimi.
Poza tym wiadomo, że gazety sa ukierunkowane politycznie, a mamy okres wyborczy...
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez xxl » Pn paź 17, 2005 11:06 pm

MeWa wiem że uruchomienie SKM w okresie przedwyborczym było posunięciem czysto politycznym To niezaprzeczalny fakt Ale nie wiem czy puszczenie pociągów służbowych bez pasażerów byłoby dobrym posunięciem Teraz potencjalny pasażer może oswoić się i przekonać do pociągów SKM które dodatkowo są bezpłatne W grudniu gdy już będzie a przynajmniej powinien być normalny rozkład SKM od razu będą pasażerowie i na początku pociągi nie będą już swiecić pustkami Czekam też z niecierpliwoscią aż SKM dotrze do Grodziska i może pociągi SKM wprowadzą prawdziwą konkurencję w stosunku do niereformowalnego betonu z Kolei Mazowieckich
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Śr paź 19, 2005 8:44 pm

xxl napisał(a):Ale nie wiem czy puszczenie pociągów służbowych bez pasażerów byłoby dobrym posunięciem

byłoby - pociągi miałyby szansę na dotarcie i nie byłoby "niespodzianek"
xxl napisał(a):Teraz potencjalny pasażer może oswoić się i przekonać do pociągów SKM które dodatkowo są bezpłatne
nie oswoi się, gdy pociąg się psuje i kursuje z tak beznadziejnym rozkładem
xxl napisał(a): W grudniu gdy już będzie a przynajmniej powinien być normalny rozkład SKM od razu będą pasażerowie i na początku pociągi nie będą już swiecić pustkami
taaa bardzo normalny rozkład :) średnica ma ograniczoną przepustowość, a SKM nie zdążyło ze złożeniem wniosku.

xxl napisał(a):Czekam też z niecierpliwoscią aż SKM dotrze do Grodziska

uważaj, bo się doczekasz :)
na razie ani plany taborowe, ani podejście władz miasta do gmin podmiejskich nie wskazują na szybki wyjazd poza miasto.

xxl napisał(a): i może pociągi SKM wprowadzą prawdziwą konkurencję w stosunku do niereformowalnego betonu z Kolei Mazowieckich

to jest grubą przesadą - KM wyglądają o wiele lepiej niż PKP PR i to jest fakt - mimo Twojej nieukrywanej awersji. A zresztą chodzą słuchy o konsorcjum z KM :)
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez xxl » Śr paź 19, 2005 10:22 pm

MeWa Oczywiscie że nie ukrywam awersji do KM Co z tego że pomalowano częsc pociągów na biało-zielono i wprowadzono kosmetyczne zmiany w środku jak i tak jadę głośnym wyjącym trzęsącym się rzęchem Do tego dochodzą atrakcje typu pojedyńcza jednostka w szczycie przewozowym na najbardziej popularnych liniach idiotyczny rozkład dzięki któremu w święto czy niedzielę lepiej nie ruszać się z domu ceny biletów chyba jedne z droższych w Polsce Takich atrakcji skutecznie zniechęcających pasażerów nie było nawet za krytykowanych powszechnie PR
xxl
Znawca
Znawca

Następna strona

Powrót do Pociągi