Odgłosy

Ta kategoria jest poświęcona taborowi Metra Warszawskiego, a więc można tu poruszać tematy wagonów rosyjskich z serii 81 jak i składów Metropolis produkcji Francuskiej.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Postprzez PearlEden » N wrz 24, 2006 7:28 pm

Ja wracam do tematu glosow. Uwielbiam ich dzwieki (wspominajac ze jestem implantowana, mam elektryczny sluch) szczegolnie u Alstoma bo kojarza mi sie z wydzierajacymi mechanicznymi bestiami! Niewiem czy tak mieliscie, ale sa czasami momenty ze wydziera sie tak glosno ze trzesie sie glowa. Wlasnie tak pokochalam te "bestie"^^
PearlEden
Początkujący
Początkujący

Postprzez Okles » Pn maja 28, 2007 1:00 pm

Nazwy stacji będą takie same.
Okles
Obserwator
Obserwator

Postprzez m » So lis 01, 2008 11:00 pm

Witam!

To jest mój pierwszy post, mam nadzieję, że nie przysporzy on problemów.

W krótkim filmiku, który znajduje się tutaj - http://pl.youtube.com/watch?v=s2ZE69waero&NR=1 - jest pokazana trasa Świętokrzyska - Centrum. Moje pytanie brzmi: jakie jest źródło dźwięku, który słyszymy między 29 a 33 sekundą (w 31 i 32 sekundzie jest on najlepiej słyszany)?
m
Obserwator
Obserwator

Postprzez Piwoslaw » So lis 01, 2008 11:38 pm

m napisał(a):Moje pytanie brzmi: jakie jest źródło dźwięku, który słyszymy między 29 a 33 sekundą (w 31 i 32 sekundzie jest on najlepiej słyszany)?

To duchy górników, którzy właśnie w tym miejscu latami walczyli w warszawską kurzawką. Żartuje ;-)

Też to słuszę, to jakby koła lub silniki wpadały w rezonans o dość wysokiej częstotliwości. Albo (w to mniej wierzę, ale też ma szansę) to jakiś rezonans powietrza, które się odbija od wagonu i od ściany, i tak wielokrotnie. Na pierwszą opcję wskazuje to, że odgłos nagle znika gdy wagon zaczyna hamować. Sam to wielokrotnie słyszałem, ale poza stwierdzeniem iż jest to denerwujący odgłos nie wnikałem w to. Następnym razem posłucham uważniej.

Pozdrawiam i witam w gronie :)
Piwoslaw
Donator
Donator

Postprzez Emigrant » So lis 01, 2008 11:42 pm

Podobny dźwięk kiedyś słychać było na CMK. Tam on pochodził (wg mnie) z pofałdowanej główki szyny. Możliwe że i tu jest ten sam problem. Szlifowanie szyn jest lekarstwem na takie nierówności. Nie mam pojęcia co sprawia, że czasami tworzy się taka "tarka" tocznej powierzchni główki szyny.
Emigrant
Znawca
Znawca

Postprzez Czarek » N lis 02, 2008 9:37 am

Ten dźwięk kojarzy mi się się z hamowaniem. Może dlatego, że znika zaraz po rozpoczęciu hamowania? Posłucham jak będę w metrze.
Czarek
Znawca
Znawca

Postprzez m » N lis 02, 2008 8:30 pm

Dość sceptycznie podchodzę do teorii hamowania; zauważyłem że metro nie hamuje z tak dużym wyprzedzeniem, jest to bardziej gwałtowna akcja.
Na stronie Miłośników Metra znalazłem schemat; na trasie Centrum - Świętokrzyska, na pewnym odcinku droga nie jest w linii prostej - czy to może mieć znaczenie wobec tych głośnych (jakby nie było są bardzo głośne) pisków/skowytów? Pytam, gdyż jestem zupełnym laikiem, opieram się jedynie na własnych domysłach.
m
Obserwator
Obserwator

Postprzez adam15159 » N lis 02, 2008 9:49 pm

Komunikat: "Uwaga pasażerowie. W kolejce za pociągiem linii 28 stają pociągi do Okęcia, Tarchomina, Rembertowa, St. Miłosnej i Międzylesia. Prosimy o cierpliwość." :)

O cholera, sory, nie ten temat :)

P.S. Nie można usuwać tematów?
WYPRZEDAŻ NA ALLEGRO!

Podręczniki za 5 zł!
Naklejki autobusowe!

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7196929
adam15159
Znawca
Znawca

Re: Odgłosy

Postprzez szaloNa21 » Śr sty 28, 2015 4:17 pm

Musze przyznań ze bardzo smieszne.Naprawde Bareja siada.
szaloNa21
Obserwator
Obserwator

Postprzez szpika88 » Wt lut 17, 2015 5:11 pm

Bareja był,królem komedii .To co teraz mamy to jest dramat.
szpika88
Obserwator
Obserwator

Postprzez tofik12 » Pt lut 20, 2015 5:40 pm

Masz racje.Dzis trafic dobrą komedie to wyzwanie.BAreja był krórem i basta.
tofik12
Obserwator
Obserwator

Poprzednia strona

Powrót do Tabor metra