Wagony Alstomowskie

Ta kategoria jest poświęcona taborowi Metra Warszawskiego, a więc można tu poruszać tematy wagonów rosyjskich z serii 81 jak i składów Metropolis produkcji Francuskiej.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Czy wagony Alstomowskie podobają Ci się?

Tak
25
78%
Nie
7
22%

Liczba głosów : 32

Postprzez MeWa » Pn maja 19, 2003 5:06 pm

hehe... Zawsze jadąc z Kabat staram się otwierać okno w rosyjskim składzie, by słyszeć pełnię odgłosów. Najlepszy jest odcinek A-8 Wierzbno - A-9 Racławicka i charakterystyczne głośne tarcie kół, później zwrotnice w tunelu pomiędzy A-10 Pole Mokotowskie - A-11 Politechnika :D
MeWa
Big Boss
Big Boss

przód

Postprzez Snowie » Śr maja 21, 2003 3:38 pm

MeWa napisał(a):przód jest brzydki

Wcale nie jest brzydki, tylko jest brzydko pomalowany!
Snowie

Postprzez MeWa » Śr maja 21, 2003 6:21 pm

Też prawda - ale mi się nie podoba...
MeWa
Big Boss
Big Boss

Re: przód

Postprzez Piotr » Pt maja 23, 2003 7:40 pm

Snowie napisał(a):
MeWa napisał(a):przód jest brzydki

Wcale nie jest brzydki, tylko jest brzydko pomalowany!

Ehh, no sam nie wiem :roll: jednak nowoczesność dla mnie górą, oczywiscie to się nie łaczy z resztą czyli nowoczesnośc wcale nie musi się równać wygoda, komfort, przydatnośc, awaryjnośc :roll:
Piotr
Administrator
Administrator

Postprzez MeWa » N maja 25, 2003 11:20 pm

Alstom wcale nie jest wygodny, tak samo jak te niskopodłogowe tramwaje! Ciekawe, czy projektanci mają okazję później jeździć swoimi dziełami. Chyba nie, bo by się przerazili, jakie to buble produkują!
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Piotr » N cze 01, 2003 3:17 pm

MeWa napisał(a):Alstom wcale nie jest wygodny, tak samo jak te niskopodłogowe tramwaje!

Tak zgadzam się ale w tramwajach cały ich układ jest niewygodny a w wagonach metra całą sprawę załatwiają te rurki pośrodku które zamiast pomagać i być przydatne tylko przeszkadzają :wink:

MeWa napisał(a):Ciekawe, czy projektanci mają okazję później jeździć swoimi dziełami. Chyba nie, bo by się przerazili, jakie to buble produkują!

Nie, bublami bym tego nie nazwał. A co do testowania napewno każdy z ich nowych produktów jest testowany wiele razy tylko widocznie francuzi mają mniejsze wymagania.
Piotr
Administrator
Administrator

Postprzez MeWa » N cze 01, 2003 4:46 pm

Chodziło mi, że są to buble pod względem funkcjonalnym.
Czasem nie wszystkie nowoczesne rozwiązania techniczne i funkcjonalne są lepsze od tych starszych. Niektórzy projektanci pakują tyle nowych rzeczy, by tylko wyróżnić dany produkt, by bardziej wyglądał nowocześnie, a później się okazuje, że są to rozwiązania zbędne i niekoniecznie wygodne.
*
Co do rurek w alstomach, to czy one zawsze tam były? Czy nhie było tak, że je później dodano? Naprawdę niepamiętam jak to było... Jedyne co pamiętam z wprowadzenia alstomów, to to, że na ścianie dzielącej kabinę maszynisty i wagon były cztery siedzenia rozkładane, a później je usunięto.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Piotr » N cze 01, 2003 8:00 pm

MeWa napisał(a):Jedyne co pamiętam z wprowadzenia alstomów, to to, że na ścianie dzielącej kabinę maszynisty i wagon były cztery siedzenia rozkładane, a później je usunięto.

I także znikneła tam jedna rurka, specjalnie dla niepełnosprawnych dla których wagony alstomowskie są zmorą, gdzie tam mozna wjechać wózkiem :?: Dla tego też usunięto w pierwszym wagonie siedzenia w jednym miejscu i rurkę aby tam mógł sobie wjechać niepełnosprawny na wózku, mam nawet z tego zdjęcia, przed i po "operacji". Nikt oczywiście o tych ludziach w Alstomie nie pomyslał.
Piotr
Administrator
Administrator

Postprzez MeWa » N cze 01, 2003 10:24 pm

No cóż... Te siedzenia utkwiły mi w pamięci, bo raw wracając do domu w 2000 roku podjechał na stację właśnie Alstom i siedziałem na tych miejscach... :)
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Banan » Pn cze 16, 2003 8:54 pm

już czas na bród i smród (no może nie do końca) coraz wiecej gum do żucia poprzyklejane do podłogi :!: :!: :!: :!: :!:
Banan

Postprzez MeWa » Pn cze 16, 2003 9:18 pm

Mój kolega mi opowiadał (nie wiem na ile jest to prawda), że kiedyś ktoś tam przylepiał do ławek gumę i dyżurny zapowiedział: "Proszę nie przylepiac gum"
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Banan » Pn cze 16, 2003 10:16 pm

Oby sprowadzili do Warszawy jakieś nowe Metro może być nawet Bombardier :roll:
Banan

Postprzez MeWa » Pn cze 16, 2003 10:41 pm

Jeżeli mają sprowadzać jakieś pociągi, to tylko rosyjskie!!
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Piotr » Wt cze 17, 2003 1:52 pm

MeWa napisał(a):Jeżeli mają sprowadzać jakieś pociągi, to tylko rosyjskie!!

I zobaczysz że tak będzie to kwiestia czasu. Są sprawdzone, dobre i co najważniejsze, potrafimy sobie z nimi radzić. Nie ma nieprzyjemnych niespodzianek jak z Alstomami. lepiej nie códować. Już pewnie niedługo będą nowe rosyjskie składy na STP.
Piotr
Administrator
Administrator

Postprzez MeWa » Wt cze 17, 2003 5:20 pm

Myślę, że prędzej niż I linia dojedzie do Młocin, to nowych składów nie należy się spodziewać. Największy problem z ALSTOMAMI, z tego ci wiem, to zużycie kół - że przybierają jajowaty kształt. Wbrew pozorom składyrosyjskie nie są takie złe.
MeWa
Big Boss
Big Boss

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tabor metra