Zero Alstomu w metrze

Ta kategoria jest poświęcona taborowi Metra Warszawskiego, a więc można tu poruszać tematy wagonów rosyjskich z serii 81 jak i składów Metropolis produkcji Francuskiej.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Postprzez kacwro » N gru 18, 2005 10:22 am

no właśnie o placdefilad :D
kacwro
Znawca
Znawca

Postprzez Aniaa » Pn kwi 24, 2006 1:57 am

ja musze przyznac że tez wolę wagony alstroma i mowie tu tylko o tym ze wdaja mi sie nowoczesniejsze i estetyczniejsze. pewnie sa bardziej awaryjne ale przyjemniej mi sie nimi jezdzi niz tymi radziecko-ruskimi, nie lubie ich podobnie jak nieremontowanych wagonow "pkp-koleje mazowieckie", to takie same pancefausty.Jedna rodzina. One sa poprostu jak barokowe baby, grube, ociężałe i brak im subtelności.
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez Krzysztof Szymanik » Pt kwi 28, 2006 11:58 pm

Hmmm :khem: Coś w tym jest, ale ja jednak wolę tabor ciężki, masywny, szeroki i prosty, wizualnie zajmujacy całą szerokość tunelu - stąd wybór serii 81. Alzłomy sprawiają na mnie wrażenie aluminiowej zabaweczki w skali 1:1 (coś dla zbieraczy puszek, nieźle by się na tych francuskich rupach wzbogacili)-do wagonów metra ich nie zaliczam. Jak dla mnie Metro Warszawskie ma 15 pociągów i 17 marnych ich imitacji. Z niecierpliwością czekam na czternaście nowych wagonów pośrednich (środkowych) do siedmiu składów rosyjskich, oraz rozpisanie drugiego przetargu na koejnych 14 wagonów do następnych siedmiu składów. :roll:
Wie ktoś może, które ze składów zostaną przedłużone w pierwszej kolejności i czy na nowych wagonach nie pojawią się momentalnie reklamy?
Krzysztof Szymanik
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Śr maja 31, 2006 2:09 am

tego nie wiadomo, reklamy pojawiać się mają wraz z zapotrzebowaniem, a jak widać - na razie nie jest duże, zresztą wagony po remoncie, które wcześniej jeździły z reklamami jakoś nadał czyste są...
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez kacwro » Pt cze 23, 2006 10:44 pm

Odświeżam topic ;) ładnie wygląda 81 z reklamą dziennika, szkoda tylko, że reklama jest nie dopracowana i miejscami wystaje czerwone malowanie :(
kacwro
Znawca
Znawca

Postprzez Aniaa » N cze 25, 2006 8:33 pm

dawno nie jezdzilam metre. reklama jest naklejona na wagony tak jak kiedys reklamy "heya"?
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez kacwro » Pn cze 26, 2006 7:32 am

Na całe wagony, ale okna chyba nie są oklejone..A tak swoją drogą to na każdym kroku (w Warszawie oczywiście) stoją panie i oferują "Dziennik, tylko za 1,5 zł" :) Gazeta opanowała miasto :P
kacwro
Znawca
Znawca

Postprzez Krzysztof Szymanik » Wt cze 27, 2006 4:02 am

Problem tylko w tym, że po zdjęciu reklam wagony serii 81 są ponownie oklejane, tym razem folią w barwach zakładowych. Przy ich oklejaniu nie dba się, aby owa folia dobrze przylegała do ryfli (de facto odstaje lub szybko się odkleja). Ponoć lakiernia na Kabatach przeszkadzałaby mieszkańcom. Ciekaw jestm, kiedy im sama STP zacznie przeszkadzać... Nie ma chyba bardziej niezawodnego i prostego w obsłudze taboru, aniżeli "ruski" (ew. praskie Siemensy i siemensowskie modernizacje serii 81, ale dyrekcja MHD Praha wie, że w przetargu nie liczy się wyłącznie niska cena), więc możnaby jednak o nie trochę dbać. :oczko:
Krzysztof Szymanik
Znawca
Znawca

Postprzez Krzysztof Szymanik » Wt cze 27, 2006 4:21 am

MeWa napisał(a):
Gdynianin napisał(a):Wiecie, że dżwi wagonów z rosyjskich zamykają się głośniej i szybciej niż alstomowe :?:

bo to wogóle inny system jest... Powiem, że kiedyś to jeszcze szybciej i mocniej się zamykały.

Tak... Sekunda i drzwi otwarte/zamknięte. A łomot drzwi przerastał (w decybelach, rzecz jasna) którykolwiek z obecnie wydawanych przez serię 81 odgłosów. :eee: Pamiętam te czasy, i stare komunikaty również :D : [jeb!]"Stacja: (...)", "Uwaga, drzwi się zamykają [jeb!] Następna stacja: (...)".
Pod kątem hałasu nic jednak nie dorówna 101Na (ezt EN-94) przed modernizacją... Obrazek
Zaskoczyły mnie cichsze drzwi w "ruskach". Myślałem początkowo, że skład, którym jadę, ma po prostu wyregulowane maszyny drzwiowe. Dopiero później się doczytałem, że całkowitej wymianie uległy wszystkie mechanizmy drzwiowe we wszystkich jeżdżących po Warszawie wagonach serii 81.
Co do komunikatów-powinno się przywrócić informację głosową o aktualnej stacji.
Ostatnio edytowano Wt cze 27, 2006 11:23 pm przez Krzysztof Szymanik, łącznie edytowano 1 raz
Krzysztof Szymanik
Znawca
Znawca

Postprzez kacwro » Wt cze 27, 2006 8:20 am

Krzysztof Szymanik napisał(a):Problem tylko w tym, że po zdjęciu reklam wagony serii 81 są ponownie oklejane, tym razem folią w barwach zakładowych. Przy ich oklejaniu nie dba się, aby owa folia dobrze przylegała do ryfli (de facto odstaje lub szybko się odkleja). Ponoć lakiernia na Kabatach przeszkadzałaby mieszkańcom. Ciekaw jestm, kiedy im sama STP zacznie przeszkadzać... Nie ma chyba bardziej niezawodnego i prostego w obsłudze taboru, aniżeli "ruski" (ew. praskie Siemensy i siemensowskie modernizacje serii 81, ale dyrekcja MHD Praha wie, że w przetargu nie liczy się wyłącznie niska cena), więc możnaby jednak o nie trochę dbać. :oczko:

:shock: A ja myślałem, że są malowane.
kacwro
Znawca
Znawca

Postprzez Krzysztof Szymanik » Wt cze 27, 2006 11:18 pm

Malowane są te, które wróciły z remontów w bydgoskich zakładach PESA, oklejane zaś są te, z których zdjęto reklamy, a jeszcze do NG nie wysłano.
Krzysztof Szymanik
Znawca
Znawca

Postprzez kacwro » Śr cze 28, 2006 10:24 am

Czyli na wagony, które były remontowane nie będą naklejane reklamy, żeby nie zniszczyć malowania ?
kacwro
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » N lip 02, 2006 11:41 pm

Krzysztof Szymanik napisał(a):Ponoć lakiernia na Kabatach przeszkadzałaby mieszkańcom. Ciekaw jestm, kiedy im sama STP zacznie przeszkadzać...
lakiernia przeszkadzała ekologom (za płotem jest rezerwat!), natomiast STP już przeszkadza mieszkańcom - nic się z tym jednak nie zrobi...

Kacwro napisał(a):Czyli na wagony, które były remontowane nie będą naklejane reklamy, żeby nie zniszczyć malowania ?
Metro zarzeka się, że jak będzie reklamodawca, to zakleją. Na razie jednak nie zakleili jeszcze pociągu po NG i miejmy nadzieję, że tego robić nie będą.
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez xxl » Pn lip 03, 2006 10:26 am

STP przeszkadza mieszkańcom ale tylko tych bloków które zostały niedawno wybudowane praktycznie tuż ogrodzeniu STP.Na forum Gazety Wyborczej mieszkańcy tych bloków skarżą się na hałas i domagają się budowy ekranów dzwiękochłonnych.Tyle że nikt nie zmuszał ich do zakupu tych mieszkań w tym miejscu
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez Krzysztof Szymanik » Wt lip 04, 2006 12:07 am

Osób, które wybudowały domy/kupiły mieszkania w okolicach lotniska Okęcie (Paluch, Skoroszyn, Ursus, Włochy, Raszyn) też nikt nie zmuszał do inwestowania w tamtych rejonach. A jednak dziś tam mieszkają, oprotestowali już wyznaczoną przez ratusz strefę ograniczonego użytkowania, teraz domagają się zmniejszenia liczby samolotów na dobę. :mur:
Krzysztof Szymanik
Znawca
Znawca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tabor metra