Zero Alstomu w metrze

Ta kategoria jest poświęcona taborowi Metra Warszawskiego, a więc można tu poruszać tematy wagonów rosyjskich z serii 81 jak i składów Metropolis produkcji Francuskiej.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Postprzez polsmol » Pn lis 14, 2005 9:44 pm

Mi lepiej się podróżuje nowymi wagonami, ale jest to głównie efekt nowoczesnego i miłego dla oka wystroju wnętrza. Alstomy są też atrakcyjniejsze wizualnie niż wagony rosyjskie, ale wydaje mi się, że w gruncie rzeczy są to sprawy kosmetyczne, które dałoby się załatwić przy okazji remontu (wnętrze) lub modernizacji (wygląd zewnętrzny).
Natomiast najważniejsze jest, aby dojechać na miejsce bez opóźnień.
polsmol
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez xxl » Pn lis 14, 2005 9:55 pm

Niestety ja mam odmienne zdanie Dzięki idiotycznemu rozplanowniu poręczy nawet w pustym wagonie Alstomu przejscie jest bardzo trudne W szczycie przewozowym ludzie zajmują miejsca tylko przy drzwiach powodując tłok natomiast środek jest wolny W rosyjskich wagonch jest o wiele lepiej nie ma tych idiotycznych słupków na środku ograniczających swobodne poruszanie się po wagonie
xxl
Znawca
Znawca

Postprzez n3on » Wt lis 15, 2005 6:11 pm

Fakt porecze te mogly by byc zlikwidowane, wlasciwie nie podtrzymuja one dachu a sluza jedynie do przeszkadzania pasazerom :P ( trzymywania sie ) Dobrze ktos napisal na poczatku alstomy do piachu, tak apropo tej sondy na glownej stronie odnosnej wywiadow z pracownikami to bysmy sie naczytali o tych wspanialych BEZ AWARYJNYCH skladach - smiech :)
n3on
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Krzysztof Szymanik » Wt lis 15, 2005 11:05 pm

Co myślę o Metropolisach? Tandeta jakich mało. Kretyńskie rozplanowanie wnętrza wagonu, słupki przydatne chyba tylko dla meneli, ciasne przejścia, kiepskiej jakości materiały wykończeniowe (laminat na ściankach bocznych), wycierające się zestawy kołowe, zacinające się drzwi... Co jeszcze? Na przykład przystosowanie do przewozu rowerów, wózków dziecięcych i inwalidzkich wyłącznie skrawka podłogi przy pierwszych i ostatnich drzwiach pociągu. Zalety? Chyba tylko "sześć wagonów w składzie i miejsce na bagaż podręczny pod siedzeniami :mur: .
Moim zdaniem Alzłomy pojeżdżą jeszcze jakieś góra 15 lat, po czym się rozsypią ( :twisted: ), zaś wagony serii 81 pojeżdżą jeszcze przez lat 30 - sklady rozyjskie są ne do zdarcia, więc o ich kasacji (ok. 2030-35 roku) może zadecydować jedynie sędziwy wiek. :oczko:

Mytiszczi/Wagonmasz rulez!
Krzysztof Szymanik
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Śr lis 16, 2005 10:39 pm

rosyjski to sprawdzony i niesprawiajcy problemów tabor i to sie liczy :)
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez aessar » Pt lis 18, 2005 10:08 pm

Sądzę, że dyskusja "co lepsze" nie ma już sensu, bo i tak na nic nie wpłyniemy :)

Możemy natomiast zacząć robić zakłady, które pociągi (tzn. która seria) ile pojeżdżą... :oczko:
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pt lis 18, 2005 11:23 pm

ja myślę, że 13N - to tabor niezniszczalny tak jak ikarusy i 13N :)
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez aessar » N lis 20, 2005 8:19 pm

eee...a to a'propo metra?:P
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pn lis 21, 2005 8:10 pm

dolby napisał(a):eee...a to a'propo metra?:P
miało być wagony z serii 81... :)
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez kacwro » Wt gru 13, 2005 8:40 am

Jeszcze nie dawno byłem za 81, ale teraz kiedy kilka razy przejechałem tam i tam to wybieram Alstoma. Oświetlenie jest jaśniejsze w środku panuje miła atmosferka nie tak jak np w 81 którą można porównać do starego ikarusa 280
Poza tym komfort jazdy jest więksszy nie trzesie na boki tak i wygląd jest tesh ok. Alstom nie jest taki zły jak si,ę mówi
kacwro
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Wt gru 13, 2005 8:33 pm

Po kilku razach wiele o alstomach powiedzieć nie można :)
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez kacwro » Śr gru 14, 2005 9:58 am

Hmmm może i prawda, ale napewno wyglądają niz 81. Narazie moge tylko kierować się waszymi opiniami bo niestety ale w Warszawie nie mieszkam :-) A tak zmieniając temat to o której godzinie na Placu Wolności zapalają światełka na choince ??:P
kacwro
Znawca
Znawca

Postprzez MeWa » Pt gru 16, 2005 7:59 pm

a co ma plac Wolności do metra? Przecież to Nowe Włochy...
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez kacwro » Pt gru 16, 2005 9:23 pm

Zaznaczyłem wyraźnie "A tak zmieniając temat" nie wiem czy to Włochy stare czy nowe ale chodzi mi o choinkę przy Pałacu Kultury i Nauki. Moze się mylę ale to chyba plac wolności :P A z resztą sorry bo odbiegam od tematu i sieje zamęt
kacwro
Znawca
Znawca

Postprzez diego » So gru 17, 2005 8:35 pm

chyba chodzi o plac defilad (?)
Głowa do góry! Jutro będzie lepiej.
diego
Donator
Donator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tabor metra