Zero Alstomu w metrze

Ta kategoria jest poświęcona taborowi Metra Warszawskiego, a więc można tu poruszać tematy wagonów rosyjskich z serii 81 jak i składów Metropolis produkcji Francuskiej.

Moderatorzy: Piotr, Czarek

Postprzez kacwro » Pt sie 11, 2006 8:01 pm

Ja bym dużo dał za mieszkanie czy dom w pobliżu STP, a o Okęciu marzę :roll:
kacwro
Znawca
Znawca

Postprzez Aniaa » Wt wrz 19, 2006 2:43 pm

Nad moim domkien latają samoloty, obok mam trase kolejowa na poznan i jeszcze odnoge chyba do katowic wiec jest ciekawie ale ja osobiscie jakos na halas nie przeszkadzam. moze dlatego ze mloda jestem, z czasem czlowiek sie rodzi dziwny i marudny i wszystkie odglosy mu przeszkadzaja. w przyszlosci niedaleko mojego domku wybuduja autostrade, ale to mnie tez jakos nie przeraza, mam tylko nadzieje ze bedzie tu w okolicy jakis wjazd na nią :)
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez kacwro » Wt wrz 19, 2006 5:20 pm

No w sumie z tymi samolotami to nie mam tak źle bo mieszkam przy aeroklubie, ale z ruchem torowym to ehh, ostatnia żyjąca na moim osiedlu trasa kolejowa jest zamknięta od 5 lat :(
Ania - tylko pozazdrościć.
kacwro
Znawca
Znawca

Postprzez PearlEden » N wrz 24, 2006 7:22 pm

czy takie rozmowy to offtopic?? Powinni chyba zalozyc offtop gdzie bysmy mogli rozmawiac oczyms innym ;P

Co do tematu, troche jestem zaskoczona ze wiekszosc chce stare pociagi O_O ale uszanuje wasz wybor.

A wiec, jak bym byla moderatorem to bym szybko usunela ten temat xD.
Wole Metropolisy 10000(...) razy bardziej, bo widze ze sa duza ozdoba naszego Metra. Sa sladkie i piekne... i yyy kosmiczne.
Poniewaz ja inaczej slysze od was (bo jestem implantowana) u Metropolisow jest dzwiek plynniejszy w czasie jazdy, byc moze ze zauwazyliscie roznice "startu" dzwieku pomiedzy starym a alstomskim.
Poza tym Metropolis jest b. podobny do mojego pojazdu Franquezy^_^.

A co do starych, maja dla mnie zle kojarzenia bo nienawidze Rosji, a poza tym tam na peronach i w starych pociagach, wlecza bezdommne dzieci i sa tam torturowane... Jak by w warszawie jezdzily stare.. wstydzilabym tego, poza tym maja nieznosny dzwiek:(...
Sorry dla tych ktorzy lubia stare pociagi, za ostra krytyke ale ja naprawde nieznosze ich, nawet gdy sie spiesze to nie wsiadam do starego tylko czekam na alstoma..
PearlEden
Początkujący
Początkujący

Postprzez Aniaa » Cz wrz 28, 2006 10:30 pm

zupełnie ale to zupełnie nie widze związku między bezdomnymi dziećmi na stacjach moskiewskich i wagonami serii 81.

wiadomo ze wagony sie roznia bo sa troche z innych tepok technicznych, niestety nowy alstrom nie oznacza nowej jakosci. moze slyszalas o jajowatych kołach, albo o opini ze alstromy sa znacznie bardziej waryjne? ja tez wizualnie wole alstromy ale jakosciowo ruski wagon jest "gniotsa niełamiotsa"
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez PearlEden » Pt wrz 29, 2006 1:43 pm

O tych kolach slyszalam, dobra okej, kazdy ma swoje zdanie. Wiem ze nie sa takie nowe, ale jakos mnie swoim wygladem zaskoczyly, co prawda jestem projektantka, i wiem o tym ze styl i ubarwnienie sa swietne, ale najlepsze to na przodzie ta czerwono- biale "przejscie" to dopiero jest swietne.
PearlEden
Początkujący
Początkujący

Postprzez aessar » Pt lis 17, 2006 5:17 pm

PearlEden napisał(a):[...]
Wole Metropolisy 10000(...) razy bardziej, bo widze ze sa duza ozdoba naszego Metra. Sa sladkie i piekne... i yyy kosmiczne.
[...]dzwiek plynniejszy w czasie jazdy, byc moze ze zauwazyliscie roznice "startu" dzwieku pomiedzy starym a alstomskim.

A co do starych, maja dla mnie zle kojarzenia bo nienawidze Rosji, a poza tym tam na peronach i w starych pociagach, wlecza bezdommne dzieci i sa tam torturowane... [...]poza tym maja nieznosny dzwiek:(...
[...]nawet gdy sie spiesze to nie wsiadam do starego tylko czekam na alstoma..

Dawno tu nie zaglądałem...

:shock:

Czy to, że gdzieś dzieci rzekomo są torturowane ma wpływ na kwestie jakiegokolwiek aspektu pociagu ?!

Urządzenia techniczne mają być:
- ekonomiczne
- bezpieczne
- estetyczne
- o możliwie niskiej awaryjności

A nie, że kryterium pociągu podpada pod jego dźwięk :mur:
Też lubię dźwięk 98-ek, ale to moja sprawa... jakbym cierpiał na niedosyt, to nagrałbym sobie i później odsłuchiwał.
aessar
Znawca
Znawca

Postprzez Krzysztof Szymanik » N sty 21, 2007 3:51 am

Mario_NY napisał(a):Z drugiej strony, jeżeli 4 są głośniejsze od 6 Alstomów, to jak hałasuje 6 "ruskich"?
Jadąc przeszło rok temu po raz pierwszy praską "betką" własnych słów (nie mówiąc już o rozmowach współpasażerów) nie słyszałem. No właśnie-Praga. Gdyby seria 81 nie była tak dobra, to zalane podczas powodzi "ruski" poszłyby na złom. A tak Siemens wespół ze Škodą wagony te wyremontował (oznaczając je jako 81-71M), zmodernizował (po ukończonym procesie rekonstrukcji nawet je na targach w Berlinie wystawił) i dziś stanowią podstawowy tabor na linii A. Na linii B jeżdżą najstarsze (dotychczas niezmodernizowane) "osiemdziesiątki jedynki", na C natomiast same Siemensy M1. Hlavné mesto Českej republiky wie, co należy kupować/robić z posiadanymi wozami, aby i wilk (Dopravní podnik) był syty, i owca (pasażerowie) cała... Ani jeden Alzłom jeszcze się przez to miasto nie przewinął. Tramwajów także to dotyczy. Nie pierwszy (i zapewne nie ostatni, bo temat co jakiś czas wraca) powiem, że nie wyobrażam sobie Metra Warszawskiego (a także moskiewskiego, kijowskiego, charkowskiego, sankt-petresburgskiego, mińskiego, budapeszteńskiego, praskiego, sofijskiego i erywańskiego) bez taboru rosyjskiego-mniej awaryjnego, prostszego, tańszego, moim zdaniem ładniejszego oraz bardziej "klimatycznego". Nie mogę się już doczekać dostawy choćby pierwszych czterech wagonów środkowych dla Warszawy. :) Osobom nazywającym serię 81 "ruskim szmelcem" powiem tylko, że jest to niemal wierna (tylko wzbogacona o ryfle) kopia wagonów niemieckich. Tak się zresztą działo nie tylko na odcinku taboru metra. I tak np. maszyna do szycia Zündapp nagle pojawiła się na rynku Bloku Wschodniego jako Тула (Tuła). Jednak czysto rosyjskiego sprzętu (np. wagonów tramwajowych KTM-5 i pochodnych) bym już nie kupował... :lol:
Piotr-<<Wagony Alstomowskie>> napisał(a):
Anonymous napisał(a): Te rosyjskie mają swój klimat...
Może i tak, ale mimo wszystko wolę alstomowskie
Piotr-<<Zero Alstomu w metrze>> napisał(a):Taka myśl, mnie naszła, a właściwie taki pomysł. Co Wy na to , gdyby Metro Warszawskie sprzedało swoje wszystkie posiadane wagony z serii Metropolis, i za te pieniądze które uzyska po tym, kupić więcej rosyjskich (dobrych, sprawdzonych)? Dla mnie taki pomysł jakby wprowadzili w życie byłby nawet niezły co sądzicie, zakładając iż byłoby to realne
Piotrze, w dwóch tematach własnego autorstwa zaprzeczasz samemu sobie! :shock:
Ostatnio edytowano N sty 21, 2007 11:05 pm przez Krzysztof Szymanik, łącznie edytowano 1 raz
Krzysztof Szymanik
Znawca
Znawca

Postprzez Aniaa » N sty 21, 2007 5:04 pm

To te wagony prod rosyjskiej ktore zostaly zalane w 2002 roku udalo sie odremontowac i jezdza? no niezle :)
kiedys dawo temu, jechalam metrem praskim i musze powiedziec ze to byl koszmat w porownaniu do naszego metra. niby wagony te same ale wszystko sie tak trzeslo i halasowalo ze myslalam ze ten wagon sie rozpadnie. :)
all political parties die at last of swallowing their own lies
Aniaa
Donator
Donator

Postprzez MeWa » Wt sty 23, 2007 8:18 pm

ale to nie jest tak, że wszystkie 81-71M to wagony zmodernizowane po powodzi...
:( Błądzić jest rzeczą ludzką
MeWa
Big Boss
Big Boss

Postprzez Krzysztof Szymanik » Śr sty 24, 2007 1:32 am

Się wie. Jednak wskazałem głównie na modernizacje popowodziowe, aby podkreślić wytrzymałość, a zarazem prostotę i uniwersalność konstrukcji wagonów serii 81 :oczko:
Krzysztof Szymanik
Znawca
Znawca

Stare metro

Postprzez Jura » Pn maja 14, 2007 9:04 pm

Nie znam sie na metrze od strony techinicznej, ale oto garść moich własnych przemyśleń.
Zdecydowanie bardzej popieram rosyjski skład:
1.Składy rosyjskie mają drewnianą okleinę, która jest przyjemna dla oka, natomiast metro (cytat: als"złomu") kłuje w oczy swoja bielą, w szczególności rano, gdy większość ludzi jestjeszcze zaspana,
2.To samo tyczny się świateł, w Alstomie światło jest agresywne, przy świetle w rosyjskich składach śmiało można spać (praktykuje osobiście:-).
3.Podobają mi się bardzo te błyszczące chromowane elementy.
4. Uważam, iż niechęć spowodowana do składu rosyjskiego spowodowana jest niechęcią do Rosji, a nie faktyczną ekonomiczną kalkulacją.
5.Czy jeszcze jeździ to radzieckie metro, codziennie go wypatruje, czym sie ono różni od składu rosyjskiego?
Jura
Początkujący
Początkujący

Postprzez Marduk » Wt maja 15, 2007 12:04 am

Ja mam filozofię taką: Jeździ - OK. Nie jeździ - złom... Z metrem jest tak samo...
Marduk
Znawca
Znawca

Postprzez Kilbian » Wt maja 15, 2007 12:33 am

Hmm...z grubsza bym się zgodził, ale jeśli działa coś, lecz bardzo marnie to jednak nie powiem, że jest OK.
Kilbian
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Marduk » Wt maja 15, 2007 4:40 pm

Hmm...z grubsza bym się zgodził, ale jeśli działa coś, lecz bardzo marnie to jednak nie powiem, że jest OK.

A ja tam lubię jeździć złomami nie tylko w metrze, przynajmniej czuć wiatr we włosach :D Wtedy dopiero czuję że żyję :D A taka jazda francuzem w metrze... Nuuudy :D
Może dlatego że uwielbiam gdy się coś dzieję :D
Marduk
Znawca
Znawca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tabor metra